› bieżące
11:23 / 17.02.2014

To już tradycja. Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1

To już tradycja. Dzień Prymusa w Zespole Szkół nr 1

fot. nadesłane

Tradycją w Zespole Szkół nr 1 jest Dzień Prymusa obchodzony w połowie roku szkolnego. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczą zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, bliscy i nauczyciele. Wszyscy mają powody do satysfakcji i dumy.

14 lutego 2014r. 162 najlepszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr11oraz 104 z Gimnazjum nr 4 odebrało listy gratulacyjne. Ze strony dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego jest to wyraz uznania dla uczniowskich osiągnięć oraz forma podziękowania rodzicom i opiekunom za trud włożony w wychowanie swych dzieci i wspieranie ich w codziennej nauce.

Na wstępie dyrektor Hanna Trybińska powitała licznie przybyłych gości i podsumowała pracę szkoły w I semestrze. Trzeba przyznać, że lista osiągnięć uczniów była imponująco długa. Potem przyszedł czas na przedstawienie tegorocznych Prymusów.

W wypełnionej po brzegi auli co chwila rozlegały się gromkie brawa i błyskały flesze aparatów fotograficznych, a na scenie pojawiali się kolejni szczęśliwi nagrodzeni. W tym roku „dumny pochód” rozpoczęli gimnazjaliści, a zakończyli najmłodsi – uczniowie klasy zerowej. Serdecznym gratulacjom nie było końca.

Dodatkową atrakcją wieczoru była część artystyczna w wykonaniu uczniów gimnazjum. Zaprezentowali oni swoje wokalne, taneczne i recytatorskie talenty, snując „Zimowe opowieści”. Na koniec goście obejrzeli LipDub nakręcony przez gimnazjalistów w dniu Święta Szkoły. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, podziwianie wystawy prac uczniowskich, dyplomów i nagród zdobytych w tym roku szkolnym.

Niewątpliwie Dzień Prymusa to jedna z najprzyjemniejszych szkolnych uroczystości. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 1

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%