› bieżące
10:33 / 06.09.2013

To tylko intencja czy zamierzony efekt w sprawie stadionu?

To tylko intencja czy zamierzony efekt w sprawie stadionu?

fot. Konrad Kosacz

Jeszcze na początku września br. prezydent Jerzy Wilk deklarował, że decyzji w sprawie stadionu nie podjął. Tymczasem Urząd Marszałkowski w Olsztynie przesłał pismo, z którego jasno wynika, że miasto już 27 sierpnia br. wysłało do marszałka Protasa pismo w tej sprawie. Czy prezydent Jerzy Wilk celowo zwlekał z ogłoszeniem tej niepopularnej decyzji?

Jeszcze 2 września br. na konferencji prasowej zapewniał, że decyzji w sprawie budowy stadionu nie podjął. Cały czas miały trwać rozmowy z marszałkiem, zarządem klubu Olimpia Elbląg i kibicami.

Tymczasem Urząd Marszałkowski w Olsztynie kontruje te wypowiedzi, przesyłając swoje stanowisko i skan pisma, jakie prezydent Wilk wysłał do marszałka Protasa.

27 sierpnia 2013 roku beneficjent, czyli miasto Elbląg, pismem Prezydenta Jerzego Wilka przedłożył Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego będącemu Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazur na lata 2007-2013, wniosek o rozwiązanie umowy, która w dniu 29 sierpnia 2013 została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron. W związku z rozwiązaniem umowy i powstaniem oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w kwocie około 16 838 000 zł , IZ RPO WiM przewiduje we wrześniu ogłoszenie konkursu w ramach poddziałania 2.1.3 Infrastruktura sportowo-rekreacyjna na podobnych zasadach jak w poprzednim konkursie. W otwartym konkursie będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane jednostki samorządowe z województwa warmińsko-mazurskiego – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Jak tłumaczy Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta, to pismo to nie ostateczna decyzja miasta, a jedynie intencja.

- Pan prezydent jeszcze spotykał się z klubem, kibicami, rozmawiał z nimi o przyszłości stadionu. Przedstawiał także wariant B, czyli modernizację obecnego stadionu – wyjaśnia Monika Borzdyńska. – Takie pismo musieliśmy złożyć, ale cały czas z tej decyzji miasto mogło jeszcze się wycofać.

Miasto dotację unijną oddaje, ale ma nadzieję na uzyskanie środków finansowanych w celu budowy nowej, krytej pływalni. Marszałek w tej sprawie ma ogłosić wkrótce konkurs na dofinansowanie projektów sportowych. Czy jednak ryzyko nie jest zbyt duże? Ponieważ w takim konkursie mogą stanąć praktycznie wszystkie gminy z województwa warmińsko-mazurskiego. Nie jest pewne, że to właśnie nasze miasto uzyska dofinansowanie swojego projektu.
 

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Powiązane artykuły

Elbląg oddaje pieniądze na stadion. Elbląg Areny nie będzie

03.09.2013 komentarzy 19

Prezydent Wilk na wczorajszej konferencji informował, że nie zdecyduje się na budowę nowego kompleksu rekreacyjno-sportowego. Podjął decyzję, że odda Urzędowi...

Jerzy Wilk kontra Robert Turlej. Konflikt narasta

09.09.2013 komentarzy 32

Wszystko wskazuje na to, że głównym liderem opozycji zaczyna stawać się radny Robert Turlej. To przedstawiciel Platformy Obywatelskiej coraz częściej...

Marszałek ogłasza konkurs na 17,5 mln zł. Elbląg chce budować basen

18.09.2013 komentarzy 7

O temacie budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego Arena Elbląg pisaliśmy już nie raz. Wiadomo już, że nowego stadionu w naszym mieście nie będzie, bo prezydent...

Zdjęcia ilość zdjęć 1