› zapowiedzi
09:30 / 07.11.2016

To warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

To warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

fot. nadesłane

To będzie nie tylko Święto Niepodległości, ale też święto wszystkich biegaczy. W biegu z okazji 11 listopada swój udział zapowiedziało 600 osób! Dla startujących mamy sporą porcję najnowszych organizacyjnych informacji.

Jeśli na starcie stawią się wszyscy, którzy opłacili wpisowe, to piątkowy Bieg Niepodległości będzie największą pod względem frekwencji imprezą biegową w historii Elbląga. - Nie ma już możliwości dopisania się do listy uczestników biegu, nie będzie też dodatkowej puli miejsc w dniu imprezy – informują organizatorzy. - Cieszymy się z rekordu frekwencji i niesamowitego zaangażowania elblążanek i elblążan. Liczymy, że mieszkańcy chętnie i licznie będą dopingować biegaczy, do czego gorąco zachęcamy. 

W związku z dużą liczbą startujących, pakiety startowe (znajdzie się w nim m.in. chip, numer startowy, woda, słodka niespodzianka) będzie można odbierać już 10 listopada. 

- Biuro zawodów będzie czynne 10 listopada w godz. 15-18 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1. Z kolei w dniu zawodów pakiety będą wydawane w godz. 10-12.30. Jednocześnie informujemy, iż po godzinie 12:30 pakiety nie będą już wydawane. Ze względów organizacyjnych prosimy zawodników mieszkających w Elblągu i okolicach, aby pakiety odebrali już w czwartek – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni. Jak dodają organizatorzy, osoby odbierające pakiety startowe w imieniu innych osób powinny okazać pisemne upoważnienie podpisane przez biegacza, za którego jest odbierany pakiet oraz mieć przy sobie ksero dowodu osobistego tej osoby. 

Przypomnijmy, że 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się kilka konkurencji. Najpierw w Małym Biegu Niepodległości na dystansach od 50 do 300 metrów będą rywalizowały dzieci do 11. roku życia (start o godz. 10.30, zapisało się 120 osób!), następnie na trasę wyjdą starsi biegacze. O godz. 13 odbędzie się start Biegu Głównego (10 km), sztafet (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącego (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 lutego i ponownie Teatralną. Biegacze startujący na 10 km oraz sztafety pokonają tę trasę trzykrotnie. Każdy uczestnik otrzyma przed biegiem pakiet startowy, a na mecie – medal, będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody finansowe.

11 listopada, na czas imprezy, zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, które będą się również mieścić w siedzibie MOSiR. Dokładny plan imprezy przedstawiony jest na mapce, którą dołączamy obok. 

Przypominamy również, że podczas Biegu Niepodległości odbędzie się kwesta na rzecz 13-letniej Patrycji Paź, chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Osoby z Centrum Wolontariatu w Elblągu będą zbierać datki i nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka dla Patrycji.  

Organizatorami Biegu Niepodległości są: SKS EL Aktywni, Witold Wróblewski prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%