› zapowiedzi
12:54 / 02.11.2012

Tomasz Wandzel i jego nowa książka

Tomasz Wandzel i jego nowa książka

fot. źródło: Biblioteka Elbląska

Rok temu w czerwcu, w ramach cyklu „Warto żyć” przedstawiliśmy Państwu wyjątkowego człowieka. To niewidomy pisarz Tomek Wandzel. Wtedy promowaliśmy jego pierwszą książkę „Dom w chmurach”. Przyszła pora na kolejne spotkanie, promujące jego najnowszą powieść pt. „Hycel”. Spotkanie odbędzie się w środę 7 listopada o godz. 18.00 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.


Tomek Wandzel nie tylko przełamuje własne ograniczenie, ale jest przykładem wyjątkowej aktywności (założył rodzinę, wychowuje dwójkę dzieci, pracuje zawodowo, jest niezależnym Radnym w swoim mieście – Prabuty). Poza tym realizuje swoje pasje, jak chodzenie po górach i prowadzenie bloga. Tym razem zapraszamy na spotkanie autorskie promujące jego najnowszą publikację pt. „Hycel”. To historia niezwykle uzdolnionego psiaka, który na skutek wielu dziwnych, czasami sensacyjnych zdarzeń i zbiegów okoliczności trafia do małego miasteczka. Obecność psa zmienia życie wielu mieszkańców, ale najbardziej pracownika firmy odławiającej bezpańskie zwierzęta.


Tomasz Wandzel - ur. 1975 r. w Głuchołazach. Od najmłodszych lat zapalony turysta górski. W 1998 roku traci wzrok. Cztery lata później rozpoczyna studia na UMK w Toruniu i angażuje się w działalność studenckiej gazety. Od 2004 roku mieszka wraz z żoną i dziećmi w Prabutach. Angażuje się w życie miasta działając jako radny. Poza pracą zawodową publikuje reportaże oraz krótkie formy prozatorskie. W 2010 roku zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowym. Macieja Szumowskiego. W 2011 roku publikuje debiutancką powieść „Dom w chmurach” nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie na powieść współczesną. W tym roku ukazała się jego nowa książka pt. „Hycel”. Wielkie emocje, walka, obsesyjne uzależnienie człowieka i psa – to główne motywy tej książki.


Rozmowę z autorem poprowadzi Bogumiła Bruniecka z Biblioteki Audiowizualnej Gotycka.pl

Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.00 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%