› bieżące
19:22 / 01.03.2013

Tomek Steńczyk na liście przebojów - pomóż w głosowaniu. Oficjalna promocja płyty

Tomek Steńczyk na liście przebojów - pomóż w głosowaniu. Oficjalna promocja płyty

fot. Konrad Kosacz

W lutym miała miejsce premiera debiutanckiej płyty Tomka Steńczyka pt. Myślibitwa. Dziś  (1 marca) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się promocyjne spotkanie elbląskiego artysty z dziennikarzami.

Podczas spotkania obecni byli także dyrektor Departamentu Kultury Leszek Sarnowski i prezes Stowarzyszenia Elbląg Europa Paweł Kulasiewicz. Spotkanie było pretekstem do promocji płyty. Tomek jest naszym zeszłorocznym stypendystą. Środki, które przeznaczamy na stypendia dla artystów mają pomóc im w realizacji ich celów, ale chcemy aby także zostawiały po sobie coś trwałego. Taka jest założenie stypendiów, obok pomocy twórcom mają też pomóc w promocji miasta - mówi L.Sarnowski.

Paweł Kulsiewicz ze Stowarzyszenia Elblag Europa nie bez przypadku znalazł się na spotkaniu. Stowarzyszenie także wspomogło Tomka Steńczyka w wydaniu płyty. W tym roku stowarzyszenie obchodziło swoje 10-lecie, a wśród naszych celów statutowych jest m.in. wspieranie takich inicjatyw, dlatego cieszymy się, że Tomek przyszedł do nas po pomoc. Nie ukrywamy, że wydanie płyty nie jest to ostatnia rzecz, którą robimy z Tomkiem, to dopiero początek - mówi Paweł Kulasiewicz.
Podczas mojego wywiadu z Tomkiem wspominał o tym, że chce wysłać płytę Piotrowi Baronowi z Trójki. Zapytałem go o to czy już wysłał? Okazało się, że niedawno podczas wizyty w Warszawie właściciel elbląskiego klubu Mjazzga - Wojtek Minkiewicz, spotkał się z Piotrem Baronem i przekazał mu płytę osobiście. Już zaowocowało to wykonaniem kilku utworów na antenie Polskiego Radia. Także można było już Tomka usłyszeć na antenie RMF Classic czy Radia Olsztyn. 

To ostanie jest w ostatnich dniach szczególnie ważne.  - I tu jest moja prośba do mediów aby pomóc w promocji płyty. Na atenie Radia Olsztyn trwa głosowanie, na tamtejszej liście przbojów i można trochę pomóc oddając swój głos na utwór Tomka - prosi dyrektor Sarnowski. Warto zagłosować, bo utwór Steńczyka jest już na 2 pozycji i przegrywa tylko z olsztyńskim zespołem Tymczasem. Link do listy Przebojów znajdziecie tutaj

Zachecam również do przeczytania rozmowy z Tomkiem Steńczykiem o jego nowej płycie.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

"Zlepek rock’n’rolla, bluesa i folku..." - rozmowa z Tomkiem Steńczykiem o nowej płycie

28.02.2013

W lutym na rynku pojawiła się nowa płyta elbląskiego wykonawcy -  Tomka Steńczyka pt. Myślibitwa. Zapraszam do zapisu rozmowy z artystą. Dla...