› policja
08:40 / 15.10.2020

Tragedia na drodze krajowej. Zginął kierowca mercedesa po zderzeniu z ciężarówką

Tragedia na drodze krajowej. Zginął kierowca mercedesa po zderzeniu z ciężarówką

fot. Policja.gov.pl

49-letni kierowca mercedesa zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką. Zginął kierowca osobówki. Wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec, koło Gniewa.

13 października około godziny 8.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Rakowiec. Natychmiast w to miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego oraz z Komisariatu Policji w Gniewie.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 49-letni kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku Łodzi, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros. Niestety obrażenia, jakich doznał 49-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego, okazały się śmiertelne

- informuje policjant z Gniewa.

Mundurowi przebadali kierowcę ciężarówki na zawartość alkoholu, który był trzeźwy. Policjanci z powodu uszkodzeń powypadkowych zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od dwóch mercedesów. Samochody uczestniczące w tym zdarzeniu trafiły na policyjny parking.

Mundurowi sporządzili oględziny rozbitych aut. Policyjny technik wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w miejscu wypadku była zablokowana, dlatego funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%