› bieżące
14:22 / 18.06.2017

Tragedia w cieniu sportowej rywalizacji

Tragedia w cieniu sportowej rywalizacji

fot. Marcin Mongiałło

Do tragedii doszło dzisiaj. 18 czerwca, w trakcie rozgrywanych w Elblągu zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon.  Jeden z zawodników podczas konkurencji pływackiej w ramach rywalizacji na dystansie 1/8 Ironman zaczął się topić. Na pomoc natychmiast  udali się ratownicy, którzy wyciągnęli mężczyznę z wody na łódź, po czym został on przetransportowany na zachodni brzeg rzeki Elbląg, gdzie podjęto czynności ratunkowe.

Akcja ratująca życie trwała ponad godzinę. Zastosowano nowoczesny sprzęt. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych i mężczyzna zmarł. Miał 42 lata. Był elblążaninem. Na podstawie nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że przycyzną śmierci był zawał mięśnia sercowego.

Organizator zawodów, Labosport Polska sp. z o.o. z związku z tragicznym zdarzeniem, które miało miejsce, wydał oświadczenie:

Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w Elblągu, które miały miejsce 18 czerwca 2017 roku, jeden z zawodników zasłabł podczas etapu pływackiego. Zawodnik został natychmiast wyciągnięty z wody oraz otrzymał natychmiastową pomoc medyczną ze strony służb ratowniczych i pogotowia ratunkowego zapewnionego przez organizatorów imprezy. Na brzegu, na którym zlokalizowana była karetka przeprowadzona została akcjareanimacyjna, niestety zawodnik zmarł.

 


W tej tragicznej sytuacji rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 


W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w dniu dzisiejszym organizatorzy zobowiązują się do pełnej współpracy z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Jednocześnie informujemy, że organizatorzy Garmin Iron Triathlon Elbląg zapewnili rzetelne zabezpieczenie organizacji zawodów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa pomoc przez wykwalifikowane służby medyczne.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Zakończyły się zawody Garmin Iron Triathlon w Elblągu (+ zdjęcia)

18.06.2017

Zawody Garmin Iron Triathlon po raz kolejny zagosciły w Elblągu. Impreza odbyła się 18 czerwca 2017 roku. Triathloniści pokonali 2 dystanse: 1/4 Ironmana oraz 1/8...

Zawodnik, który zmarł podczas zawodów triathlonowych. Mamy więcej informacji

22.06.2017 komentarzy 4

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni temu, 18 czerwca, w trakcie rozgrywanych w Elblągu zawodów z cyklu Garmin Iron...

Zdjęcia ilość zdjęć 4