› bieżące
21:21 / 19.08.2013

Tragiczny pościg na siódemce. Kierowca nie żyje

Tragiczny pościg na siódemce. Kierowca nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 7, w okolicach Kazimierzowa. Uciekający przed policyjnym radiowozem kierowca audi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w budynek. Mężczyzna, mimo podjętej reanimacji, zmarł.

Jaki informuje elbląska policja, w poniedziałek ok. godz. 20.00 kierowca audi nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej. 34-latek, widząc radiowóz, nie zatrzymał się ale dodał gazu. Uciekał w kierunku Gdańska. Policjanci w radiowozie na sygnale ruszyli za nim w pościg.

Ten jednak zakończył się tragicznie. Kierowca audi, przy prędkości ponad 140 km/h stracił panowanie nad samochodem i uderzył w budynek w miejscowości Kazimierzowo.

- Po około 2 km od miejsca, w którym odbywała się kontrola kierowca audi chcąc skręcić w prawą stronę, na łuku drogi, stracił panowanie nad samochodem i uderzył przodem pojazdu w znajdujący się przy drodze budynek. Zaraz za mężczyzną dojechał w to miejsce policyjny radiowóz. Funkcjonariusze udzielając pomocy mężczyźnie wyciągnęli go z uszkodzonego samochodu i rozpoczęli akcje reanimacyjną. Chwilę później na miejsce przyjechali strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Mimo szybko podjętej akcji mężczyzna zmarł. Jak ustalono w chwili zdarzenia nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa. 34-letni mieszkaniec powiatu nie posiadał również uprawnień do kierowania autem. Być może z tego powodu chciał uniknąć kontroli drogowej. Szczegóły zdarzenia wyjaśni śledztwo. Prokurator skierował ciało mężczyzny na sekcje zwłok - informuje asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP  w Elblągu. 

 

8
1
oceń tekst 9 głosów 89%

Powiązane artykuły

Zginął uciekając przed policją. Miał 3,7 promila we krwi

19.09.2013 komentarzy 3

34-latek, który zginął 19 sierpnia br., podczas ucieczki przed policją miał we krwi 3,7 promila. Wynik ten podała dziś elbląska prokuratura. Tragiczny...