› bieżące
07:29 / 04.01.2014

Tragiczny pożar budynku. Jest zarzut dla sprawczyni

Tragiczny pożar budynku. Jest zarzut dla sprawczyni

fot. Bartłomiej Ryś

Jak informowaliśmy, 15 grudnia około godziny 5.00 przy ulicy Jaśminowej w Elblągu doszło do pożaru budynku, w którym śmierć poniosła 72-letnia kobieta. Policjanci ewakuowali mieszkańców. Do pożaru doszło od zapalenia się oleju w garnku, który 18-letnia dziewczyna zostawiła na gazie i zasnęła.

Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że dziewczyna wróciła nad ranem z dyskoteki. Pozostawiła na gazie garnek z olejem, w którym miała zrobić frytki. Zasnęła, a pożar zajął mieszkanie. Badanie przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazało, że miała prawie promil alkoholu w organizmie.

- W tej chwili trwają przesłuchiwania świadków, jest to 20 osób, w tym mieszkańcy bloku – informuje asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Sprawczyni incydentu postawiono zarzut z artykułu 163 Kodeksu Karnego czyli spowodowanie zdarzenia niebezpiecznego, w tym wypadku pożaru. Za nieumyślne spowodowanie zdarzenia grozi jej pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jeżeli następstwem czynu jest śmierć człowieka (a wszystko na to wskazuje), grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

- Dziewczyna będzie przesłuchana dopiero wtedy, gdy zbierzemy cały materiał dowodowy i przesłuchamy wszystkich świadków – dodaje Krzysztof Nowacki.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

18-latce, podejrzanej o spowodowanie pożaru, grozi 8 lat więzienia

18.12.2013 komentarzy 1

Prokuratura Rejonowa w Elblągu posiada już wyniki sekcji zwłok 72-latki, którą strażacy znaleźli martwi w płonącym bloku przy ul. Jaśminowej. Kobieta...

Dokumenty zaginęły. Śledztwo w sprawie pożaru przy Jaśminowej stanęło

24.03.2014 komentarzy 1

Jak wiadomo InPost, który obsługuje przesyłki sądowe, ma spore problemy z odpowiednim ich dostarczaniem do adresatów. Tym razem operator zagubił...

Będzie akt oskarżenia wobec 18-latki, która spowodowała pożar

25.04.2014 komentarzy 2

Po wielu miesiącach pracy prokuratury i biegłych konczy się praca nad sporządzaniem aktu oskarżenia wobec 18-latki, która podpaliła mieszkanie w...

Zdjęcia ilość zdjęć 12