› poradnik
09:01 / 16.09.2020

Trampolina - jaką wybrać? Ogrodowa czy domowa?

Trampolina - jaką wybrać? Ogrodowa czy domowa?

Skakanie na trampolinie to rozrywka, która do gustu przypadnie zarówno dzieciom, jak i dorosłym! To nie tylko świetna zabawa, ale również porządny trening i duża dawka hormonu szczęścia. Wybór trampoliny nie jest jednak łatwy, w sklepach znaleźć można bardzo szeroki wybór modeli - na co zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny?

Zakup trampoliny - czy to dobry pomysł?

Skakanie na trampolinie ma w sobie wiele z beztroskiej zabawy i dziecięcej radości, nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup trampoliny do użytku własnego. Czy to dobry pomysł? Jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca, aby zapewnić dzieciom i sobie bezpieczną rozrywkę, warto rozważyć zakup trampoliny!

Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór modeli, dostępnych w wielu rozmiarach, wyróżnia się między innymi:

  • trampoliny domowe - niewielkie, łatwe do przenoszenia trampoliny, które mogą być z powodzeniem używane także wewnątrz budynków, jeśli pogoda nie dopisuje lub nie mamy ogrodu;
  • trampolina ogrodowa - najpopularniejszy rodzaj trampolin, ma większe rozmiary (różnią się między sobą w zależności od wybranego modelu), pozwala na zabawę kilku osób na raz;
  • trampoliny do fitnessu - profesjonalne trampoliny przeznaczone do ćwiczeń fitness.

O ile tylko mamy taką możliwość, dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu trampoliny ogrodowej. Daje ona wiele możliwości, korzystać może z niej cała rodzina, a używanie trampoliny na zewnątrz jest wygodniejsze i bezpieczniejsze, niż używanie jej w domu. Ranking trampolin ogrodowych - pomoże w wyborze najlepszej trampoliny ogrodwej dla Twojej rodziny.

Na to zwróć uwagę przy zakupie trampoliny ogrodowej?

Kiedy kupujesz trampolinę ogrodową, koniecznie zwróć uwagę na kilka rzeczy. Dzięki temu lepiej dobierzesz model do potrzeb i możliwości.

  • Rozmiar - W sklepach bez problemów znaleźć można zarówno mniejsze, jak i większe trampoliny ogrodowe, zazwyczaj wymiary wahają się od 180 do 420 cm średnicy. Im większy model wybierzemy, tym więcej możliwości - modele powyżej 240 cm mogą być wykorzystywane do zabawy grupy dzieci, jak i skakać mogą na nich wygodnie dorośli
  • Maksymalne obciążenie - To bardzo ważny parametr, większość standardowych modeli wytrzymuje obciążenie do 150 kg, ale na rynku są dostępne także trampoliny o wiele mniejszym lub większym maksymalnym obciążeniu. Warto to sprawdzić, w innym przypadku może czekać nas bardzo bolesna niespodzianka, kiedy stelaż nie wytrzyma obciążenia.
  • Zabezpieczenie - Siatka zabezpieczająca jest elementem, o którym warto pamiętać szczególnie wtedy, kiedy wybieramy trampolinę dla dzieci. Wyróżnia się statki wewnętrzne oraz zewnętrzne - te pierwsze dodatkowo chronią przed dostępem do sprężyn i są polecane w przypadku mniejszych dzieci. Na modele bez siatki powinny decydować się tylko osoby, która mają duże doświadczenie.
  • Sprężyny - Odpowiednie, mocne i elastyczne sprężyny to podstawa każdej trampoliny. Im więcej zwojów mają sprężyny tym lepiej. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model ma osłony na sprężyny - warto je bowiem posiadać. Chronią one sprężyny przed warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo chronią przed przypadkowym włożeniem stopy w sprężyny.
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%