› sport
08:36 / 24.12.2013

Transfery w Olimpii i Concordii. Czy będą nowi zawodnicy?

Transfery w Olimpii i Concordii. Czy będą nowi zawodnicy?

fot. Drutexbytovia.pl

Giełda transferowa trwa w najlepsze. Od momentu zakończenia rundy działo się dużo interesujących rzeczy. Będziemy na naszych łamach podsumować wydarzenia związane z drugą ligą. Jednak najwięcej będzie o naszych dwóch zespołach Olimpii i Concordii.

Olimpia Elbląg

Największym wydarzeniem przerwy między rundami była zmiana trenera w klubie. Białorusina Olega Raduszko zastąpił Adam Boros. Asystentem został pełniący obowiązki pierwszego trenera przez kilka poprzednich kolejek Dariusz Kaczmarczyk. Zatem były szkoleniowiec Concordii i Barkasu Tolkmicko przejął stery w Olimpii i będzie chciał wzmocnić skład. Przesądzone wydaje się rozstanie z Aleksiejem Rogaczowem, którego kontrakt jest zbyt wysoki dla klubu. Dlatego w bramce obserwowaliśmy Mateusza Imianowskiego, który radził sobie nie gorzej od jednego z liderów zespołu. Inny obcokrajowiec w klubie Oleg Ichim prawdopodobnie zostanie, jednak formacja obronna, w której występuje potrzebuje wzmocnień. Gdy w Concordii grał jeszcze Szymon Sadowski słychać było, że Boros chciał go ściągnąć do Barkasu. Wówczas zawodnik przeszedł do GKS Tychy. Mimo transferu do pierwszej ligi rozegrał tylko 7 spotkań a ostatnie 21 września. Zatem ewentualna oferta z Olimpii byłaby okazją dla niego by grać. Również kilku wyróżniających się w Barkasie i dobrze znanych Borosowi zawodników mogłoby przejść do klubu z Elbląga. Podczas niedawnego treningu Olimpii zagrał Tomasz Sedlewski. Występował w Motorze Lublin jednak opuszcza ten klub.

Na testach w Bytovii Bytów był Rafał Lisiecki. Zagrał w sparingu z Olimpią Grudziądz.

Concordia Elbląg

Zawodnicy trenera Wojciecha Grzyba w przerwie między rundami są na testach w różnych klubach. Podobna sytuacja miała miejsce przed sezonem i wówczas nie wszyscy znaleźli nowe zespoły. Gdy trener wypowiadał się na temat zawodników mówił, że trudno będzie im znaleźć dobry klub gdy zdecydują się rozstać z Concordią. Jednak niektórzy z nich próbują zaczepić się w interesujących zespołach. Na pierwszy plan wybijają się Łukasz Uszalewski, Damian Szuprytowski i Jakub Zejglić. Wystąpili w sparingu drugoligowej Bytovii Bytów z Gryfem Słupsk, wygranym 4-1 przez podopiecznych trenera Pawła Janasa. Trafienie w tym spotkaniu zaliczył Szuprytowski, wykorzystując indywidualną akcję. Adrian Korzeniewski ma być na testach w Stomilu Olsztyn. Z klubem rozstanie się bramkarz Hieronim Zoch, a na tą pozycję klub szuka zawodników. Mówi się o Jarosławie Taliku z Żuław Nowy Dwór Gdański zespołu występującego w IV lidze.

Inne

Najwięcej dzieje się w Radomiaku. Trener Marcin Jałocha podziękował sporej grupie zawodników. Z klubu odchodzą Dominik Budzyński, Rafał Kalinowski, Maciej Wichtowski, Łukasz Derbich, Paweł Czoska, Michał Bojek, Marcin Byszewski oraz Łukasz Cichos. W Lublinie również zmiany ponieważ siedmiu piłkarzy dostało propozycję rozwiązania kontraktów za porozumieniem stron. Są to Ivan Udarević, Grzegorz Bronowicki, Michał Gamla, Sebastian Orzędowski, Tomasz Sedlewski, Dawid Ptaszyński i Kacper Wróblewski. W Legionovii nowy trener Piotr Mosór.

5
5
oceń tekst 10 głosów 50%