› sport
11:59 / 14.12.2012

Trasy naśnieżone i gotowe. Rusza sezon zimowy na Górze Chrobrego

Trasy naśnieżone i gotowe. Rusza sezon zimowy na Górze Chrobrego

fot. Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, w najbliższą sobotę (15 grudnia) o godz. 10:00 nastąpi otwarcie sezonu zimowego 2012/2013 na Górze Chrobrego w Elblągu.

- Przez ostatnich kilka dni trasy były naśnieżane i ratrakowane. Udało się przygotować trzy z czterech tras, na których pokrywa śnieżna sięga miejscami 100 cm – informuje Marcin Maj z Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego. - W najbliższy weekend goście stacji będą mogli skorzystać z tras usytuowanych wzdłuż wyciągów Zdzisio, Piotruś i David. Kolejne trasy Heniu i Igor (snowtubing) będą sukcesywnie przygotowywane i udostępnione w przeciągu kilku dni.

Od soboty funkcjonować zacznie również szkoła narciarstwa i snowboardu oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oferująca narty i deski snowboardowe. Na miejscu znajduje się także nowo przygotowany punkt gastronomiczny. Ponadto na terenie stacji można skorzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do internetu.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

W połowie grudnia ruszy sezon na Górze Chrobrego. Trwa naśnieżanie stoku

10.12.2012 komentarzy 1

Sprzyjające warunki pogodowe z temperaturą poniżej zera oraz optymistyczne prognozy sprawiły, że od kilku dni stok narciarski na Górze Chrobrego jest...