› moda i styl życia
06:18 / 28.02.2013

Trendy na wiosnę 2013. Sprawdź, co będzie modowym hitem

Trendy na wiosnę 2013. Sprawdź, co będzie modowym hitem

Wiosna w pobliżu, więc czapki z głów! Czas na małe porządki w szafie i ...rzecz jasna zakupy. Choć w Elblągu zbyt dużego wyboru nie ma, nie oznacza to jednak, żebyśmy całkiem zrezygnowały z kupna nowej bluzki czy torebki. Na wszystko znajdzie się sposób. Zanim jednak wybierzesz się na małe zakupowe szaleństwo, dowiedz się, co będzie modne tej wiosny.

Kolory i wzory
Wiosna 2013 w modzie jest w zasadzie powtórką tego, co pojawiło się jesienią w ubiegłym sezonie. - Zaczynając od wzorów, można tu wspomnieć motywy kosmiczne, galaktyczne, ale i lata’40 – wymienia Agnieszka Jewusiak, stylistka i kolorystka. Panie, które lubią kwiatki mogą być spokojne. I w tym sezonie modne będą motywy kwieciste. Bardzo modne będzie łączenie motywów: np. kwiecistych z kratką. Ale to nie dla wszystkich. Oprócz tego królować będą paski, szczególnie biało- czarne. Jeśli chodzi o kolor, to w tym sezonie hitem nr 1 jest żółty – cytrynowy, kanarkowy i kobalt. Mamy też powrót do natury: pastele, pudrowe róże, pistacjowe i biel. To jest modne od kilku lat, bo tego wymaga lato. Modny będzie również motyw falbanki "spanish dancer", która przejawia się na przykład w prostych ołówkowych spódnicach ozdobionych baskinką lub dwukolorowych sukienkach biało- czarnych przedzielonych falbanką. Oprócz tego modne będą farbowane ramoneski – żółte, zielone, kobaltowe – dodaje Agnieszka Jewusiak.

Materiały
Z materiałów dominować będą metaliczne, połyskujące, złote, srebrne, ale i bardzo kwieciste.

Fasony
Tej wiosny mamy powrót do lat ‘60 i szerokich spódnic. Dla młodszych dziewczyn ciekawym wariantem będą jej krótsze odpowiedniki. W niektórych fasonach widać powrót do lat '80. W ramionach pojawiają się wszyte poduszki.

Torebki
Wśród torebek nr 1 będą shopper bagsy – torebki a la siatka na zakupy. Również modną torebką będzie ta w kształcie odwróconego trapezu (wąska podstawa, i szeroka góra). Latem zaś doskonałym dodatkiem będzie duża kopertówka.

Buty
Wiosennym hitem będą letnie kozaczki w kolorach natury: szary, beżowy, niebieski. Wracają również szpilki, ale nie jak to było dotychczas na platformie, lecz na mniejszym obcasie, z delikatnym czubkiem. Kolor pudrowy róż, beżowy i pistacja.

Pamiętać trzeba, że trendy trendami, a my kobiety i tak wiemy, w czym i w jakich kolorach i fasonach jest nam najlepiej. Jeśli więc żółć, czy kobalt nie jest naszym kolorem, nie kupujmy czegoś, czego nie założymy. Kierujmy się, tym co podpowiada nam własna intuicja.

5
1
oceń tekst 6 głosów 83%