› sport
08:56 / 18.06.2014

Trener Polaków: Nie jest łatwo przygotować zespół

Trener Polaków: Nie jest łatwo przygotować zespół

fot. Bartłomiej Ryś

To jest dla nas ogromna nagroda. Dla zawodników, którzy grają nawet od 15 lat w ten sport. Lubia to co robią. Jest to dla nich przyjemność jak i dla trenerów - mówi Bożydar Abadzijew, trener reprezentacji Polski mężczyzn. Zespół będzie z Brazylią rywalizował o ćwierćfinał turnieju.

Z Chinami zaprezentowaliście się dobrze, pokazując, że potraficie zagrać niezłą siatkówkę z wymagającym rywalem.

Przygotowywaliśmy się do tych meczów. Szukaliśmy informacji w internecie. Mecze są dostępne więc nie było problemu. Wiedzieliśmy jak grają. Musieliśmy zagrać na 100% by osiągnąć nasze założenia. Okazało się, że zagraliśmy na 98 a to też dobrze pomimo takiego rezultatu spotkania.

Czym są dla was Mistrzostwa Świata?

To jest dla nas ogromna nagroda. Dla zawodników, którzy grają nawet od 15 lat w ten sport. Lubia to co robią. Jest to dla nich przyjemność jak i dla trenerów. Wiadomo, że każdy sportowiec ma ambicje i chce wygrywać.

Czy łatwo jest przygotować zespół?

Nie było łatwo. Mieliśmy mało czasu do dyspozycji. Ale nie narzekamy. To musiało wystarczyć.

Jak pan ocenia atmosferę?

Rewelacja, naprawdę, to buduje nasz zespół. Mam nadzieję, że kibice dalej będą z nami i będą nam pomagać, bo chłopaki to lubią.

Jaki był wasz cel sportowy na ten turniej?

Chcieliśmy być w ósemce. To był nasz cel. Była na to szansa. Jednak wczoraj ją troszkę zaprzepaściliśmy w spotkaniu z Ukrainą. Teraz musieliśmy wygrać 3-0 bo taki wynik nas premiował z drugiego miejsca. Wiadomo było, że będzie ciężko, wierzyliśmy cały czas w zwycięstwo naszego zespołu. Graliśmy fajnie i zadowolony jestem z chłopaków.

Faza pucharowa

Ćwierćfinały

China - Iran/Holandia

Bośnia i Hercegowina - Niemcy/USA

Rosja - Brazylia/Polska

Egipt - Ukraina/Chorwacja

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%