› bieżące
10:01 / 16.02.2018

Trening zimowy natowskiej i "elbląskiej" dywizji

Trening zimowy natowskiej i

fot. Kpt. Paulina Montewka (OF-2)

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończył się, pierwszy w tym roku,  trening sztabowy.

Jego celem było doskonalenie żołnierzy Dowództwa w planowaniu działań bojowych. Podczas treningu żołnierze ćwiczyli na Stanowisku Dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych, organizowanym przez żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Jak powiedział zastępca dowódcy dywizji gen. bryg. Karel Rehka - Trening sztabowy Green Bridge - 18 jest niezwykle ważny dla rozwoju naszego wyszkolenia i dowództwa. Jest on jednym z elementów przygotowujących nas do osiągnięcia Pełnej Gotowości. Podczas treningu nie tylko rozwijamy ludzi i zespół oraz nasze umiejętności lecz także testujemy infrastrukturę Stanowiska Dowodzenia rozwiniętą przez pułk wsparcia w warunkach polowych.

W Green Bridge - 18 brała udział również grupa oficerów z Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, którzy wspomagali żołnierzy Dowództwa Dywizji fachowymi radami.

Green Bridge - 18 stanowił kontynuację treningów realizowanych w zeszłym roku  i był jednym z przedsięwzięć przygotowujących żołnierzy Dowództwa Dywizji do certyfikacji, która czeka ich podczas ćwiczenia Anakonda – 18.

Mjr Dariusz Guzenda (OF-3)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%