22:55 / 11.12.2013

Triumf Meblarzy w Pucharze Polski! Awans do ćwierćfinału

Znakomicie zaprezentowali się nasi piłkarze ręczni w rozgrywkach Pucharu Polski. W spotkaniu 1/8 finału wygrali na wyjeździe z Olimpem Grodków aż 33-23 i awansowali do ćwierćfinału! Tam czekają już możliwe starcia z Wisłą Płock czy Vive Targi Kielce. Brawo! Brawo! Brawo!

Wydawało się, że trudny teren w Grodkowie będzie sporym problemem dla gości. Tymczasem podopieczni trenera Grzegorza Czapli rozprawili się z Olimpem nadzwyczaj łatwo. Wygrana taką różnicą bramek pokazuje ogromne zaangażowanie zawodników Wójcika i potwierdzenie ich większego potencjału sportowego. Na parkiecie grał tylko jeden zespół.

Od początku rywalizacji Wójcik kontrolował spotkanie. Gospodarze nie potrafili wypracować sobie okazji rzutowych. Znakomicie grała nasza defensywa. W 17 minucie Meblarze prowadzili już 12-5. Do przerwy Olimp zdołał trochę zmniejszyć dystans i przegrywał 12-16. W drugiej części bramki najskuteczniejszego gracza Wójcika Marcina Malewskiego i Damiana Spychalskiego wpłynęły na większy komfort w rozgrywaniu akcji. Gdy Wójcik utrzymywał kilku bramkową przewagę było wiadomo, że to zespół z Elbląga awansuje dalej. O poziomie rywalizacji świadczy duża liczba kar i dwie czerwone kartki dla graczy Olimpu Grodków.

Wójciki grają w I lidze już wiele lat, są zdecydowanie bardziej doświadczeni i to było widać. My z kolei zagraliśmy bardzo słaby mecz, chyba najsłabszy w tym sezonie. Brakowało mi waleczności, jaką widziałem w kilku innych spotkaniach. Liczyliśmy się, z tym, że przed świętami skończymy grę w Pucharze. Szkoda tylko, że nie trafił nam się przeciwnik z Superligi. Podejrzewam, że wynik byłby podobny, ale chłopcy na pewno bardziej przyłożyliby się i powalczyli w takim meczu - mówił dla Sportowych Faktów trener gospodarzy Zdzisław Zielonka.

Mecz przebiegał pod nasze dyktando w zasadzie od samego początku do końca. Byliśmy zespołem lepszym. W drugiej połowie kontrolowaliśmy wynik i podwyższaliśmy spokojnie prowadzenie. Wszyscy nasi gracze zagrali bardzo ambitnie i zespołowo. Widać było, że bardzo chcą awansować i ten plan wykonali. Rywale nas trochę jednak poturbowali fizycznie, ale najważniejszy jest dobry wynik. Czekamy teraz na rywala w kolejnej rundzie.- mówił Jerzy Kruszewski kierownik zespołu Meble Wójcik Elbląg.

Losowanie następnej fazy odbędzie się 19 grudnia. W tym etapie będzie mecz i rewanż. Oprócz Meblarzy awansowały zespoły Wisły Płock, Vive Targi Kielce, KS Azoty Puławy, Gaz System Pogoń Szczecin, KPR Legionowo. Jednak do rozegrania zostały jeszcze starcia AZS Przemyśl - MMTS Kwidzyn, PGE Stal Mielec - SPR Chrobry Głogów.