› daj znać
19:25 / 18.01.2019

Trutki dla szczurów koło lodowiska. Czytelniczka ostrzega właścicieli psów i prosi o udostępnienie informacji

Trutki dla szczurów koło lodowiska. Czytelniczka ostrzega właścicieli psów i prosi o udostępnienie informacji

Wiemy, co grozi psu po zjedzeniu trutki na szczury. Niestety, czasem można spotkać je również w miejsach ogólnodostępnych. Nie wiadomo, czy wynika to ze złej woli, czy też po prostu z ludzkiej głupoty. Faktem jest, że co roku setki psów umiera w męczarniach po spożyciu trutki.

Dziś, 18 stycznia, Czytelniczka ostrzegła właścicieli psów o trutce wyłożonej w miejscu publicznym, zwracając się z prośbą o udostępnienie informacji:

Bok lodowiska przy ul. KAROWEJ !!!! Są położone trutki dla kotów i szczurów. Proszę pilnować swoich pupili, mój pies dzis zjadł i nie wiadomo czy przeżyje do rana :( 

Ostrzeżenie pojawiło się na grupie Spotted & Hejted: Elbląg na Facebooku.

Pilnujcie swoich pupili. Co zrobić jednak, gdy obawiacie się, że pies zjadł trutkę? Jakie są objawy? Najczęściej występują wymioty i biegunka, które mogą wystapić z opóźnieniem w przypadku, gdy pies zjadł tylko niewielką ilość trucizny. Najczęściej dopiero po kilku dniach rozwija się typowy obraz choroby: bardzo silne pragnienie, apatia, brak apetytu. Najczęściej pies kończy życie w męczarniach. Wystepują porażenia nerwowe, zaburzenia w czynności serca... Są jednak środki, które działają znacznie szybciej... Lekarze wetrynarii radzą nie zwlekać w takich przypadkach, gdyż każda minuta jest na wagę życia. Ważne jest posiadanie informacji o rodzaju zastosowanej trutki. Weterynarz będzie wiedział wówczas jak postępować. Informacjio o rodzaju zastosowanej substancji powinien udzielić administrator bloku, osiedla... Czasem opakowanie po środku znajduje się obok trutki. Pierwsza pomoc polega na zastosowaniu środków wymiotnych, przeczyszczających, witaminy K... Jak najszybsza wizyta u weterynarza to podstawowa wskazówka w takich sytuacjach.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%