› bieżące
06:33 / 16.08.2013

Trwa adaptacja budynku pod Centrum Zarządzania Siecią Miejską

Trwa adaptacja budynku pod Centrum Zarządzania Siecią Miejską

Miasto realizuje projekt pn. „Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” . Jego wykonanie wiąże się m.in. z robotami budowlanymi, które od pewnego czasu trwają przy ul. Orzeszkowej 2. Tam bowiem powstanie samo serce zarządzania miejską siecią.

- Zadanie to jest kontynuacją działań podjętych przez władze samorządowe w ramach inwestycji „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu”, której realizacja zakończyła się na koniec 2010 r. Projekt ten jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013, poziom dofinansowania wynosi 70% - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

Umowa z Przedsiębiorstwem Budowlano – Montażowym „ELZAMBUD” Sp. z o.o została podpisana 28.06.2013. Jej zakres obejmuje przebudowę pomieszczeń, wykonanie instalacji dzięki której sieć miejska będzie mogła działać poprawnie oraz dostawę odpowiedniego systemu, który również to umożliwi.

Zakończenie robót budowlanych przewidziano na dzień 15.10.2013r. W międzyczasie zostanie uruchomiony przetarg na wyposażenie Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu w ramach ww. projektu. Kompleksowe zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na 31.03.2014r.

4
1
oceń tekst 5 głosów 80%