› policja
13:14 / 03.11.2012

Trwa akcja Znicz. Pierwsze policyjne podsumowanie

Trwa akcja Znicz. Pierwsze policyjne podsumowanie

fot. KMP Elbląg

Nie wydarzył się żaden poważny wypadek drogowy a ruch w obrębie elbląskich cmentarzy był drożny. Tak w największym skrócie można podsumować 31 i 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, w który odwiedzamy groby swoich bliskich. Elblążanie chętnie korzystali też ze środków komunikacji miejskiej i wiele osób w ten właśnie sposób wybrało się na cmentarze. Policjanci odnotowali 1 listopada tylko kilka kolizji drogowych, w których nie było osób rannych.

W dwudniowym bilansie policyjnego podsumowania znalazł się jeden pijany kierowca, którego funkcjonariusze zatrzymali około godziny 2 w nocy 1 listopada. 24-letni Kamil M. miał  2,1 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie jechał osobowym nissanem. Samochód „pożyczył” sobie bez zgody właściciela. Mężczyzna nie miał także prawa jazdy. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu. Może mu  grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- To jednak nie koniec policyjnych działań – zastrzega mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Policyjna akcja Znicz 2012 zaplanowana jest do 4 listopada. Do tego czasu na drogach oraz w obrębie cmentarzy zwiększona jest ilość policyjnych patroli, a także innych służb wspomagających Policję. Mowa tu o Strażnikach Miejskich, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz uczniach klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%