› inwestycje miejskie
08:00 / 02.08.2014

Trwa budowa Willi Syrena. Zobacz zdjęcia

Trwa budowa Willi Syrena. Zobacz zdjęcia

fot. Artur Garwoła

Długie lata oczekiwań. Zmiana struktury właścicielskiej. Niepewność realizacji. W końcu jednak pracownicy weszli na teren budowy. Inwestycja się rozpoczęła. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ruszyło, gdy inwestycję przejął gdyński developer Margo. Przedtem działkę dzierżył fundusz inwestycyjny Capital Park, który kilka lat temu odkupił zamknięte już kino Syrena, wyburzył obiekt i planował budować apartamentowiec. Niestety, finanse a raczej ich brak, nie pozwoliły warszawskiemu funduszowi rozpoczęcie inwestycji. Mieszkania miały być duże, eleganckie ale i drogie.

O rozpoczęcie inwestycji walczyła elbląska Spółdzielnia Parkowa. Ostatecznie budować w tym miejscu apartamentowiec zdecydowała się firma Margo z Gdyni. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2015 roku.

Willa Syrena to apartamentowiec, który będzie charakteryzował się niską, kameralną zabudową. Budynek ma być czteropiętrowy, w którym znajdą się 2-pokojowe mieszkania o powierzchni od 39 do 59 mkw, oraz 3-pokojowe apartamenty. Na ostatniej kondygnacji ma znaleźć się efektowny apartament z ponad 30-metrowymi tarasami i pięknym widokiem na centralny plac Elbląga.

Budynek ma być również wyposażony w podziemny garaż, monitoring i kontrolę dostępu. Na parterze znajdować się będą wielofunkcyjne powierzchnie usługowe. Obiekt zostanie także wyposażony w dwie windy. Ceny mają się wahać od 4200 zł/m2 do 4600 zł/m2. Budynek ma zostać przekazany do użytku w przyszłym roku w miesiące wakacyjne.

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%

Zdjęcia ilość zdjęć 50