› uczucia i seks
13:42 / 30.07.2012

Trwa kampania społeczna pt. "Miłość. Lepiej na całe życie"

Trwa kampania społeczna pt.

fot. www.milosc.info.pl

Od lipca do września potrwa kampania społeczna pt. "Miłość. Lepiej na całe życie" promująca trwałość relacji małżeńskich. Twórcą inicjatywy jest Fundacja Mamy i Taty, która chce pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość, przypomnieć młodym ludziom, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać. Grupą docelową kampanii są mężczyźni i kobiety w wieku 20-35 lat, mieszkańcy miast o różnych postawach światopoglądowych, zaś hasłem promującym akcję są słowa: "Miłość na całe życie jest możliwa".

Jak pokazują badania wykonane na zlecenie Fundacji Mamy i Taty, młodzi Polacy mają dziś z "małżeństwem na całe życie" więcej skojarzeń negatywnych niż pozytywnych. - Świat, w którym żyją nie promuje trwałych relacji. Tymczasowość, ulotność, zmienność to podstawowe wymiary funkcjonowania rzeczywistości społecznej, która ich otacza. Co gorsza, badani deklarują, że już na etapie zakochania mają wątpliwości i brak wiary w powodzenie relacji na dłuższą metę. Boją się utraty atrakcyjności przez partnera, chorób, utraty pracy czy zwykłej nudy w związku.
 
Jednocześnie z badań wynika, że 75 proc. Polaków nadal tęskni za miłością na całe życie i tyleż samo uważa, że trwały związek jest źródłem prawdziwego szczęścia. Mimo, iż wszystko zdaje się świadczyć o tym, że to nie jest czas "małżeństw do grobowej deski" i coraz trudniej w nie wierzyć i liczyć na nie, to nadal o nich marzymy.
 
Inicjatorzy kampanii chcą pokazać trwały związek i małżeństwo jako wartość. Przypomnieć odbiorcom, że mimo trudności i niesprzyjających czasów warto o nie dbać. Natchnąć nadzieją, że nadal może być to źródłem prawdziwego szczęścia i poczucia dobrostanu.
 
 
Odwołując się do aspiracyjnych postaw, Fundacja postanowiła pokazać trwałą miłość jako obecnie trudno dostępną, ale tym bardziej cenną wartość, której nie można zastąpić niczym innym i która nie poddaje się coraz powszechniejszej mentalności konsumpcyjnej.
 
Kampania w mediach planowana jest na okres lipiec-wrzesień - "czas początku wielu miłości". - Mamy nadzieję, iż treści edukacyjne w ramach kampanii skłonią do refleksji i pomogą młodym w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych, ale też dadzą siłę do pielęgnowania relacji w istniejących związkach - podsumowuje Malina Wieczorek.
 
Kampania będzie emitowana w stacjach telewizyjnych, sieci kin Cinema City, w radiu, prasie kobiecej oraz na 400 nośnikach reklamy zewnętrznej na terenie całej Polski.
 
3
0
oceń tekst 3 głosów 100%