› bieżące
06:59 / 11.07.2014

Trwa proces dzieciobójczyni z Lubawy. Wyznaczono kolejne terminy rozpraw

Trwa proces dzieciobójczyni z Lubawy. Wyznaczono kolejne terminy rozpraw

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od maja toczy się proces dzieciobójczyni z Lubawy oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Z uwagi na dobro najbliższej rodziny proces został utajniony. Do tej pory odbyły się trzy rozprawy sądowe, jednak to nie koniec.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu oskarża Lucynę D. z Lubawy o zabójstwo trójki nowo narodzonych dzieci. Ciała chłopców kobieta przechowywała w zamrażalniku. W maju ruszył proces kobiety. Wówczas sąd, oprócz wyjaśnień oskarżonej, miał przesłuchać rodziców Lucyny D. oraz jej siostrę, jednak ci z uwagi, że są najbliższą rodziną skorzystali z prawa do odmowy składania zeznań.

Jak już informowaliśmy 16 czerwca br. odbyła się rozprawa sądowa na której zostali przesłuchani czterej biegli i jeden świadek. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom proces ten nie zakończył się. Kolejna rozprawa odbyła się 23.06, na której zostali przesłuchani świadkowie, którzy wcześniej zeznawali. Prokurator wówczas wnioskował o odczytanie ich zeznań, jednak sąd zadecydował o konieczności przesłuchania w warunkach rozprawy.

- Po przesłuchaniu świadków 23.06 br. sąd rozprawę odroczył. Kolejne terminy wyznaczone zostały na 20,21 sierpień i 16,18 wrzesień 2014 roku - informuje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Ponadto dopuszczono w sprawie dowód z pisemnej opinii uzupełniającej biegłych z zakresu psychiatrii dotyczącej oskarżonej. Opinia wpłynęła do sądu 2 lipca br. Niestety ze względu na wyłączoną jawność rozprawy nie znamy treści z przesłuchania świadków, ani treści opinii biegłych.

Przypomnijmy: sprawa wyszła na jaw w kwietniu ubiegłego roku. Anonimowa osoba poinformowała policję o tym, że Lucyna D. była w ciąży, ale nie jest. Na początku sądzono, że kobieta mogła sprzedać niemowlę. Jednak podczas przeszukania domu, policja w zamrażalniku znalazła ciała trzech noworodków. Lucyna D. została aresztowana pod zarzutem zabójstwa. Do zabójstw doszło w 2009, 2010 i 2013 roku.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Proces dzieciobójczyni z Lubawy trwa nadal. Kolejna rozprawa wkrótce

18.06.2014

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od 6 tygodni toczy się proces kobiety oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych dzieci. Z uwagi na...

Dzieciobójczyni z Lubawy skazana na 25 lat więzienia

18.09.2014 komentarzy 2

Przed Sądem Okręgowym w Elblągu od maja toczył się proces dzieciobójczyni z Lubawy oskarżonej o zabójstwo trójki swoich nowo narodzonych...

Sprawa dzieciobójczyni z Lubawy wraca na wokandę. Wyrok jest nieważny

18.11.2015

W maju 2014 roku przed elbląskim Sądem Okręgowym ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, która została oskarżona o morderstwo trójki swoich nowonarodzonych...

Kolejny wyrok dla dzieciobójczyni z Lubawy. Niższy o 10 lat

10.12.2015 komentarzy 2

W maju 2014 roku przed elbląskim Sądem Okręgowym ruszył proces Lucyny D. z Lubawy, która była oskarżona o morderstwo trójki swoich nowonarodzonych...