› bieżące
15:27 / 07.12.2012

Trwa Świąteczna Zbiórka Żywności. Ty również możesz pomóc

Trwa Świąteczna Zbiórka Żywności. Ty również możesz pomóc

"Święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód" - to hasło tegorocznej kampanii Świąteczna Zbiórka Żywności. Każdy kto chce odmienić święta najbardziej potrzebujących, będzie miał okazję to zrobić. Jak? To proste! W najbliższy weekend (7 - 9 grudnia), tradycyjnie już odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. W Elblągu do akcji włączą się 24 punkty usługowe.


— W Elblągu planujemy zbiórkę w sklepach sieci Biedronka, Społem, Sieć 34, Va bank, Stokrotka, w supermarketach Carrefour i E.Leclerc. Zapraszamy chętnych wolontariuszy - starszych i młodszych - do pomocy przy zbiórce — informuje Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.
 Z zebranych produktów przygotowane zostaną przez organizacje charytatywne paczki świąteczne dla ubogich rodzin i osób z Elbląga i okolicy. Na tę pomoc czeka już wiele rodzin, których nie stać na przygotowanie świątecznego posiłku. 
— Za przykładem świętego Mikołaja obdarujmy nie tylko naszych najbliższych, ale także tych, którzy potrzebują pomocy. Wtedy na pewno z większą radością w sercu zasiądziemy do własnego wigilijnego stołu — dodaje Teresa Bocheńska.
4
0
oceń tekst 4 głosów 100%