09:31 / 02.12.2015

Trzech Muszkieterów w lidze ELH

Za nami pracowity weekend w Elbląskiej Lidze Halowej. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach mają już za sobą trzy kolejki, po których na czele tabeli, z kompletem zwycięstw, znajduje się Trzech Muszkieterów.

W miniony weekend obyły się aż dwie kolejki Elbląskiej Ligi Halowej. Z grona startujących drużyn tylko trzy ekipy mogą pochwalić się kompletem punktów. Weekend okazał się szczęśliwy dla Exclisive Sport/PC Koni, Metrotestu oraz DRE, które na swoje konto dopisały po sześć punktów. Liderem pozostaje Exclisive Sport/PC Koni, który przy równej liczbie punktów może pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym. Lider tabeli w sobotę zmierzył się z Zakładem Turbin i bez większych problemów zanotował zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy, kiedy to Exclusive Sport prowadziło 5:2. Po przerwie lider dołożył jeszcze trzy trafienia, przy zaledwie dwóch golach rywali, i mecz zakończył się wynikiem 8:4. Zdecydowanie trudniejsze zadanie lider miał w niedzielę, kiedy na przeciw nich stanął debiutujący w rozgrywkach MASTER-BUD Grom Zwierzno. Wprawdzie do przerwy PC Koni prowadziło 2:0, po golach Damiana Wielgata, ale w drugiej odsłonie nie ustrzegło się błędów, które kosztowały ich prowadzenie. Bramkę kontaktową strzelił Maciej Marcinkowski, a jeszcze w tej samej minucie do remisu doprowadził Bartosz Drewek. O losach meczu zadecydowała 24 minuta, w której bramkę samobójczą strzelił Krzysztof Szematowicz, dzięki czemu z wygranej 3:2 mogli cieszyć się piłkarze Exclusive Sport/PC Koni.

Nieco łatwiejsze zadanie miał drugi w tabeli Metrotest, który najpierw odprawił z kwitkiem zespół ERGO Hestia Legioniści, a w niedzielę ograł ekipę Hydroton Dream. W pierwszym meczu wyrównana walka toczyła się przez dwadzieścia minut. Już w 3 min. po golu Kamila Kowalskiego Legioniści wyszli na prowadzenie. Wyrównał chwilę później Tomasz Sambor, a tuż przed przerwą Metrotest wyszedł na prowadzeniu po golu Wojciecha Pietrzkiewicza. Na początku drugiej połowy ponownie bramkarza rywali pokonał Kamil Kowalski i mieliśmy remis 2:2. Od tego momentu zaznaczyła się zdecydowana przewaga Metrotestu. Na 3:2 podwyższył Tomasz Sambor, a wynik meczu na 5:2 ustalił Maciej Rogowski, strzelając gole w 25 i 26 minucie. W niedzielę Metrotest już takich problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał. W starciu z ekipą Hydroton Dream szybko uzyskał bezpieczne prowadzenie, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka arbitrów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3, a najskuteczniej w szeregach Metrotestu strzelali Wojciech Pietrzkiewicz i Daniel Dąbrowski.

Trzecim z Muszkieterów, który w trzech kolejkach zanotował komplet punktów jest zespół DRE. Trzecia ekipa w tabeli na początek stoczyła wyrównany pojedynek z zespołem Hydroton Dream. Mimo kilku okazji z obu stron, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Gole kibice oglądali dopiero po przerwie. W 21 minucie DRE wyszło na prowadzenie po golu Macieja Zająca. W kolejnych minutach, ambitnie grający Hydroton Dream, dążył do zmiany rezultatu, ale za każdym razem na przeszkodzie stawał albo dobrze tego dnia dysponowany bramkarz rywali, albo zawodnicy DRE. Drugą i zarazem ostatnią bramkę w tym meczu kibice zobaczyli w ostatnich fragmentach pojedynku. Na 2:0 wynik meczu ustalił Kamil Piotrowski. Wydawało się, że równie ciężki pojedynek czeka DRE także w niedzielę, kiedy ich rywalem będzie Lira Lighting. Tymczasem, okazało się że mecz od początku prowadzony był pod dyktando DRE. Wynik spotkania otworzył w 8 min. Marcin Trochowski, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Maciej Zając. Ten sam zawodnik, już po przerwie, ponownie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu DRE prowadziło już 3:0. Wynik meczu na 3:1 ustalił w ostatniej minucie Tomasz Gałecki, pewnie wykorzystując przedłużony rzut karny.

Kolejne spotkania Elbląskiej Ligi Halowej rozegrane zostaną już w najbliższy weekend. W sobotę zespoły przystąpią do rywalizacji od godz. 15:30, natomiast w niedzielę w ramach 5 kolejki, spotkania rozpoczną się od godz. 11:00. Wszystkie mecze rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki.

Komplet wyników 2. kolejki:

Exclusive Sport/PC Koni - Zakład Turbin   8:4   (5:2)

1:0 - Wulczyński (3.), 1:1 - Lubiejewski (4.), 2:1 - Miecznik (5.), 3:1 - Bożek (10.), 4:1 - Taraszkiewicz (12-sam.), 5:1 - Pawłowski (12.), 5:2 - Lubiejewski (13.), 6:2 - D. Wielgat (17.), 7:2 - Wulczyński (22.), 7:3 - Taraszkiewicz (24.), 7:4 - Bildziuk (25.), 8:4 - D. Wielgat (25.).

Yolo 7 Street - ECM EL-Hurt   2:2   (2:1)

0:1 - Więcławski (1.), 1:1 - Zieliński (3.), 2:1 - Talarek (10.), 2:2 - Paradowski (29.).

PBG Jankowiak - Lira Lighting   2:2   (2:1)

0:1 - Rogala (3.), 1:1 - Chrigui (5.), 2:1 - Światkowski (11.), 2:2 - Żak (20.).

Metrotest - ERGO Hestia Legioniści   5:2   (2:1)

0:1 - Kowalski (3.), 1:1 - Sambor (4.), 2:1 - Pietrzkiewicz (11.), 2:2 - Kowalski (21.), 3:2 - Sambor (24.), 4:2 - Rogowski (25.), 5:2 - Rogowski (26.).

OSK Najki - NORTHSERWIS-PSP   1:2   (1:1)

1:0 - Wojtkiewicz (12.), 1:1 - Budziwojski (13.), 1:2 - Firlej (26.).

DRE - Hydroton Dream   2:0   (0:0)

1:0 - M. Zając (21.), 2:0 - Piotrowski (30.).

Victoria - Wiarus   3:2   (1:1)

1:0 - Tomczyk (8.), 1:1 - Bandurski (13.), 2:1 - Tomczyk (19.), 3:1 - Tymiński (25.), 3:2 - Bandurski (27.).

Pauza: MASTER-BUD Grom Zwierzno.

Komplet wyników 3. kolejki:

ERGO Hestia Legioniści - OSK Najki   3:2   (3:2)

1:0 - Zboch (1.), 1:1 - Zajączkowski (5.), 2:1 - Ciężkowski (6.), 2:2 - Kamil Kopycki (8.), 3:2 - Ciężkowski (12.).

Hydroton Dream - Metrotest   3:6   (1:3)

0:1 - Pietrzkiewicz (3.), 1:1 - T. Nowicki (4.), 1:2 - Dąbrowski (12.), 1:3 - Rogowski (13.), 2:3 - P. Nowicki (17.), 2:4 - Pietrzkiewicz (17.), 3:4 - Gortatowski (20.), 3:5 - Dąbrowski (21.), 3:6 - Sambor (26.).

Lira Lighting - DRE   1:3   (0:2)

0:1 - Trochowski (8.), 0:2 - M. Zając (12.), 0:3 - M. Zając (28.), 1:3 - Gałecki (30.).

NORTHSERWIS -PSP - Wiarus   3:0   (0:0)

1:0 - Czerniewski (18.), 2:0 - Wojtas (20.), 3:0 - Firlej (27.).

ECM EL-Hurt - PBG Jankowiak   3:1   (1:0)

1:0 - Jurewicz (11.), 2:0 - Ostrowski (24.), 3:0 - Klemens (25.), 3:1 - Sznajder (27.).

Zakład Turbin - Yolo 7 Street   4:1   (2:1)

1:0 - Lubiejewski (6.), 1:1 - Wierczyński (11.), 2:1 - Lubiejewski (14.), 3:1 - Lubiejewski (26.), 4:1 - Zawada (26.).

MASTER-BUD Grom Zwierzno - Exclusive Sport/PC Koni   2:3   (0:2)

0:1 - D. Wielgat (7.), 0:2 - D. Wielgat (15.), 1:2 - Marcinkowski (18.), 2:2 - Drewek (18.), 2:3 - Szematowicz (24-sam.). Pauza: Victoria