› relacje
10:17 / 28.07.2013

Trzeci Grafatak tym razem pod chmurką: Samirita obroniła tytuł!

Trzeci Grafatak tym razem pod chmurką: Samirita obroniła tytuł!

fot. Konrad Kosacy /elblag.net

Trzecia edycja Graftaku, czyli pojedynku na rysunki odbyła się tym razem na świeżym powietrzu pod Bramą Targową. Naprzeciw siebie stanęło dwoje artystów: Samirita i Goriozo.

Grafatak to cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne „Co jest?”, z pomocą Urzędu Miejskiego i Klubu Muzycznego Mjazzga. Zasada konkursu jest prosta. Na przeciw siebie staje dwoje artystów. Losowany jest jeden z pięciu tematów a artyści mają trzy godziny na zrealizowanie zadania. Na końcu odbywa się głosowanie na wybrany obraz przez zebraną publiczność. Wylosowanym tematem były: procenty

Tym razem, w piątek wieczorem (26.07), Grafatak odbył się na ulicy. Poprzednia dwa miały miejsce w klubie Mjazzga. Wśród uczestników znalazła się Samirita ( Samira Arami), uczennica Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, stypendystka Prezydenta Miasta Elbląga. Samirita broniła tytułu, zwyciężyła poprzednią edycję stając w szranki z niejakim Liszonem Lux Logiką vel. Synem Wilczura. Przeciwnikiem Samirity był Goriozo (Piotr Goryszewski), elbląski architekt, wokalista.

Po raz pierwszy, od pierwszej edycji tytuł został obroniny. Trzysta złotych nagrody ponownie powędrowało do Samirity. 
Imprezę prowadzili dwaj elbląscy dziennikarze, a zarazem członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego „Co jest?” - Jacek Żukowski i Krzysztof Jaworski.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z pojedynku.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 38