› bieżące
13:12 / 14.05.2014

Trzecia sobota z przewodnikiem

Trzecia sobota z przewodnikiem

fot. elblag.net

Już w najbliższą sobotę (17 maja) odbędzie się trzecia w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Uczestnicy przejdą „Śladami potomków Ferdynanda Schichaua”. Zbiórka o godz. 10.00, przy Domku Bramnym w Parku Modrzewie. Serdecznie zapraszamy!

Już od 4 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10.00 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta. Organizatorem 4. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu.

Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Śladami potomków Ferdynanda Schichaua” – jednego z najbardziej zasłużonych mieszkańców Elbląga. Spacer potrwa około półtorej godziny. Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK – Karol Wyszyński.

W trakcie spaceru uczestnicy zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 25 października podczas uroczystego podsumowania 4. edycji „Sobót z przewodnikiem”.

W tym roku z okazji wyjątkowego jubileuszu Elbląga odbędzie się aż 15 spacerów! Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do naszego Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
 

Świętuj z przewodnikami 777-lecie Elbląga! Odkryj na nowo historię miasta! Serdecznie zapraszamy!

Leszek Marcinkowski Prezes Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 1