› policja
08:52 / 06.12.2017

Trzej elblążanie sprawcami brutalnego rozboju. Kuriera wrzucili do bagażnika

 Trzej elblążanie sprawcami brutalnego rozboju. Kuriera wrzucili do bagażnika

fot. KMP w Poznaniu

Trzej mężczyźni z Elbląga pojechali na gościnne „występy” do Poznania. Dokonali brutalnego rozboju na kurierze. Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem, wrzucili do części bagażowej auta i próbowali z nim odjechać z miejsca. Ukradli kilka paczek, porzucili samochód i zbiegli pieszo. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

Poznańscy policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin by zatrzymać sprawców brutalnego rozboju na kurierze. W ustaleniach pomogli policjanci z Elbląga. 

30 listopada policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o brutalnym rozboju na kurierze. Do zdarzenia miało dojść w okolicy Starołęki, dzielnicy Poznania.

Wówczas około godziny 11:00 pracownik firmy przewozowej dostarczał paczki jednemu z odbiorców. Podjechało do niego trzech mężczyzn. Wszyscy na twarzach mieli kominiarki. Sprawcy podbiegli do kuriera, obezwładnili gazem po czym wrzucili go do części bagażowej busa.

Napastnicy zdołali odjechać z miejsca zaledwie kilkaset metrów. Po wjechaniu w polną drogę, auto którym się poruszali ugrzęzło w błocie. Wówczas napastnicy ukradli kilka paczek, kuriera pozostawili w busie, a z miejsca zbiegli pieszo. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością.

Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali napastników. Okazały się pomocne informacje od policjantów z Elbląga, bo właśnie z tego miasta pochodzili podejrzani. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat. Jak się okazało nie było to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili.

Sprawcy trafili do aresztu. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KMP w Poznaniu, mł. asp. Patrycja Banaszak/AB

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%