› zapowiedzi
10:27 / 02.01.2020

Trzej Królowie znów pojawią się w Elblągu. Sprawdź, jakie będą atrakcje

 Trzej Królowie znów pojawią się w Elblągu. Sprawdź, jakie będą atrakcje

fot. archiwum Elblag.net / Marcin Mongiałło

Elbląski Sztab Orszaku Trzech Króli zaprasza do udziału w największych jasełkach ulicznych w Europie. Orszak wyruszy w poniedziałek, 6 stycznia z placu Kazimierza Jagiellończyka o godzinie 13.00. Trasa przemarszu zakończy się przy katedrze. Chcesz zobaczyć jak było rok temu kliknij tutaj. Tym razem Królowie udadzą się do „Betlejem” karetą.

Ulicami Elbląga, podobnie jak w poprzednich latach, przejdzie po raz szósty barwny orszak Trzech Króli. W tym roku hasło jasełek brzmi: „Cuda, cuda ogłaszają” .

Oznacza to, że Bóg jest blisko nas także podczas trudnych chwil w naszym życiu. Bądźmy razem i cieszmy się narodzeniem Pana Boga, który jest drogą, prawdą i miłością

- mówi ks. Piotr Bryk z Elbląskiego Sztabu Orszaku Trzech Króli.

W poprzednich latach Królowie jechali na koniach. Teraz pojadą do „Betlejem” karetą. Wypożyczy ją i oczywiście konie Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem". W orszaku znajdą się także kucyki. Będą na nich jechały dzieci w strojach o barwach symbolizujących trzech Króli. Kucyki udostępni Fundacja Końskie Zdrowie. 

Trzech Królowie będą w przepięknych strojach, także uczestnicy imprezy będą mogli poczuć się władcami, czekają na nich papierowe korony. 
Organizatorzy przypominają, że każdy dekanat stanowi jeden orszak królewski: 

W związku z tym wierni

z dekanatu Elbląg Śródmieście (parafie: św. Mikołaja, Matki Bożej Królowej Polski, Wszystkich Świętych, św. Brunona i Trójcy Świętej) będą stanowić orszak króla reprezentującego Europę ( kolor czerwony), 

wierni z dekanatu Elbląg Północ (parafie: św. Wojciecha, św. Rafała, św. Pawła, św. Brata Alberta, św. Józefa oraz parafia Świętej Rodziny) będą stanowić orszak króla reprezentującego Afrykę (kolor niebieski), 

a wierni z dekanatu Elbląg Południe (parafie: św. Jerzego, bł. Doroty, bł. Franciszki Siedliskiej i św. Floriana) będą stanowić orszak króla reprezentującego Azję (kolor zielony). 

Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą elementów odzieży lub materiału w odpowiednim kolorze. 
Wśród wielu atrakcji będą balony napełnione helem, które wzlecą w niebo. Nie zabraknie patrona Elbląga  św. Mikołaja. Dla grzecznych dzieci przygotował miłe niespodzianki. Na zmarzniętych na końcu spotkania będzie czekała gorąca herbata. 

Początek Orszaku Trzech Króli 6 stycznia o godzinie 13 na Placu Jagiellończyka. Zaplanowana trasa (ulice): 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary i Stary Rynek do katedry św. Mikołaja.
Po drodze uczestnicy imprezy odwiedzą Dwór Heroda, zobaczą co się dzieje w gospodzie  a także będą świadkami: pokłonu Bożej Dziecinie oraz złożenia darów przez trzech Króli w stajence, która znajduje się przed katedrą.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga i ks. dr Jacek Jezierski, biskup elbląski
 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%