› bieżące
10:12 / 25.02.2013

Trzeźwy poranek - kontrola trzeźwości kierowców na ul.Płk. Dąbka

Trzeźwy poranek - kontrola trzeźwości kierowców na ul.Płk. Dąbka

fot. Konrad Kosacz

Po raz kolejny w Elblągu prowadzona była akcja pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja odbyła się z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i Żandarmerii Wojskowej.

Kontrola trwała od godziny 6 do godziny 9 na ul.Płk. Dąbka.  Akcja polega na badaniu trzeźwości kierowców za pomocą urządzenia Alkoblow. Jest to urządzenie bezustnikowe, wystarczy jak kierowca tylko dmucha na urządzenie, które jest w stanie stwierdzić czy kierujący jest pod wpływem alkoholu. Przy wyniku pozytywnym przechodzi się do dalszych czynności. Samo sprawdzanie trwa ok.10 sekund i nie wymaga od kierowcy opuszczania samochodu.

Dzisiejsza kontrola odbywała się na ul. Płk. Dąbka,  często jest także prowadzona na drogach dojazdowych do miasta. W badaniu bierze udział 2 lub 3 policjantów lub żandarmów. Kontroli podlegają wszyscy kierowcy.

Jak podaj rzecznik prasowy policji w Elblągu, młodszy aspirant Krzysztof Nowacki przebadano ponad 700 kierowców. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących. W 3 przypadkach były to wykroczenia, gdzie zawartość alkoholu była poniżej 0,5 promila. Dwaj zatrzymani kierowcy odpowiedzą za przestępstwo, ponieważ zawartość alkoholu przekroczyła w ich przypadku 0,5 promila.

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%