› bieżące
11:15 / 11.10.2013

Trzy siostry na Scenie Na Piętrze

Trzy siostry na Scenie Na Piętrze

W najbliższą sobotę, 12 października Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza na spektakl „Trzy siostry”, według dramatu Antona Czechowa, w wykonaniu Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Młodzieżowego „Eliksir”.

Trzy siostry: Olga, Irina i Masza marzą o wyjeździe do Moskwy, lecz nie mogą uwolnić się od swoich silnych nawyków i uprzedzeń. Próbują odzyskać sens swojego życia, lecz ich rozbite, nierealne marzenia nie pozwalają skupić się na przyszłości, gdyż wciąż rozbrzmiewa echo minionych dni, które wydają się być takie piękne. Siostry łączy silna więź, przyjaźń i miłość. Starają się wspierać nawzajem i dodawać otuchy w trudnych chwilach. Ich brat Andrej również jest w jakiś sposób nieszczęśliwy. Wszystkie postacie nie potrafią znaleźć swojego miejsca, są nieszczęśliwe. Wszyscy są szarzy, mają problemy, przeżywają nieszczęśliwe miłości, a to próbują zatuszować pozorną radością, imieninową zabawą czy tańcami.

Czy cierpienia bohaterów zamienią się w radość? „Trzy siostry” to wzruszająca i romantyczna opowieść o niespełnionych marzeniach, nadziei i miłości.

Spektakl odbędzie się w ramach VI edycji Good Artcountries Festiwal, imprezy międzynarodowej o charakterze kulturalnym. „Trzy siostry” zostaną zagrane w języku oryginału czyli po rosyjsku.

Termin: 12.10.2013

Miejsce: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Scena Na Piętrze (II piętro)

Godz. 13:00

Liczba miejsc ograniczona.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%