› bieżące
07:00 / 23.01.2014

Tu ciągle jest ciemno. Czy Ratusz coś z tym zrobi?

Tu ciągle jest ciemno. Czy Ratusz coś z tym zrobi?

fot. Robert Ijuh

Obecnie szybko zapada zmrok, mieszkańcy skarżą się na brak oświetlenia w mieście. W godzinach popołudniowych w niektórych miejscach w Elblągu jest już zupełnie ciemno. Chodzi przede wszystkim o ulice Świętego Floriana, skwer przy ulicy Giermków oraz skrzyżowania ulic Fromborskiej i Królewieckiej.

Co Miasto zamierza z tym zrobić? Pytaliśmy o to Departament Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

W 2014 r. w budżecie Miasta z inwestycji oświetleniowych będzie realizowana tylko jedna inwestycja, tj. kontynuowana będzie budowa i przebudowa oświetlenia w dzielnicy Zatorze rozpoczęta w 2012 roku.

Docelowo oświetlenie ul. Świętego Floriana musi być realizowane w ramach przebudowy ulicy. Projekt przebudowy ulicy z oświetleniem był wykonany w przeszłości, jednak z powodu braku środków inwestycja nie została zrealizowana. Na dzień dzisiejszy nie ma też możliwości zainstalowania lamp/lampy na istniejących słupach energetycznych należących do ENERGA-Dystrybucja.

Nie przewiduje się też w bieżącym roku opracowania projektu ani budowy oświetlenia skrzyżowania Fromborska-Królewiecka. Przejścia dla pieszych w obrębie tego skrzyżowania są oświetlone (w ciągu ul. Fromborskiej podłączone do oświetlenia osiedlowego ZBK).

W najbliższym czasie nie planuje się wykonania oświetlenia skweru zlokalizowanego u zbiegu ulicy Giermków i ulicy Rycerskiej. Aktualnie skwer ten jest doświetlany przez lampy uliczne zlokalizowane wzdłuż ulicy Janowskiej, ul. Rycerskiej i ul. Giermków.

5
0
oceń tekst 5 głosów 100%