› zapowiedzi
08:50 / 04.04.2013

Turbinalia – największe studenckie święto w Elblągu!

Turbinalia – największe studenckie święto w Elblągu!

fot. foto-gazeta.pl

W związku z 15-leciem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu od tego roku święto elbląskich żaków nosić będzie nazwę „Turbinalia”. Nawiązuje ona do tradycji elbląskiego przemysłu maszynowego oraz do korzeni PWSZ w Elblągu związanych z elbląskim Oddziałem Politechniki Gdańskiej.

Choć Juwenalia w całej Polsce mają odmienne nazwy, zależne od miejsca w którym znajduje się uczelnia np. Delfinalia (Akademia Morska w Gdyni), czy jej nazwy np. Agronalia (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), to jednak wszędzie ich idea i realizacja jest bardzo podobna. Obfitują w imprezy kulturalne i sportowe, których organizatorami i głównymi odbiorcami są sami studenci.

Elbląskie Turbinalia już tradycyjnie rozpoczną się zawodami, organizowanymi przez Klub Uczelniany AZS podczas, których rozegrane zostaną turnieje sportowe. Punkt kulminacyjny Turbinaliów będzie miał miejsce 17 maja 2013 roku, a rozpocznie go barwny pochód żaków ulicami miasta, następnie po oficjalnych przemówieniach Władze Elbląga przekażą studentom klucz do bram miasta. Wtedy nadejdzie czas na koncertowanie i zabawę do białego rana.
 

PWSZ

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%