› bieżące
09:09 / 17.03.2013

Turniej Bałtycki Krążek. Mariusz Czerkawski czarował elblążan na lodowisku

Turniej Bałtycki Krążek. Mariusz Czerkawski czarował elblążan na lodowisku

fot. Michał Kuna/elblag.net

Najbardziej znany polski hokeista, Mariusz Czerkawski, wystąpił wraz z zespołem Olimpijczyków podczas rozgrywanego w Elblągu Turnieju „Bałtycki Krążek”. Podczas sobotniego otwarcia zawodów Olimpijczycy pod wodzą Czerkawskiego rozgromili elbląskich Wikingów 16:3.

Po raz trzeci w naszym mieście spotkali się młodzi hokeiści z całej Polski, aby walczyć o miano najlepszej drużyny w Turnieju „Bałtyckiego Krążka”. O Bałtycki Krążek rywalizuje w ten weekend w Elblągu pięć drużyn z: Gdańska, Kaliningradu, Warszawy, Opola i Elbląga, w których grają zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi.

Podczas otwarcia zawodów, zmierzyli się byli reprezentanci Polski w hokeju pod wodzą Mariusza Czerkawskiego z elbląskimi Wikingami. Elblążanie dzielnie stawiali czoła utytułowanym przeciwnikom, zagrzewani gorąco do boju przez publiczność. Elblążanie dopisali i zapełnili w całości trybuny lodowiska Helena. Młodzi Wikingowie z Elbląga długo bronili się przed huraganowymi atakami hokejowych gwiazd. Jednak to Olimpijczycy strzelili pierwszego gola. Elblążanie odgryźli się chwilę później, doprowadzając do wyrównania. Jednak później na lodowisku dominowali już głównie doświadczeni hokeiści, wygrywając cały mecz wynikiem 16:3.

Podczas tego meczu mogliśmy podziwiać hokejowy kunszt jednego z najlepszych hokeistów w Polsce – Mariusza Czerkawskiego. Polak grał przecież w najlepszej światowej lidze hokeja – NHL.

Jednak, już na początku meczu Mariusz Czerkawski  podkreślał, że nie o sportową rywalizację w tym meczu chodzi ale o dobrą zabawę. I tak faktycznie było. W przerwie między tercjami, Czerkawski pozował do zdjęć oraz chętnie rozdawał autografy.

W niedzielę kolejny dzień Turnieju. Hokeiści walczą już od godz. 8.00. Natomiast pomiędzy godz. 13.00 - 15.00 odbędą się finały wojewódzkie Mistrzów Białego Orlika. Mariusz Czerkawski czeka dziś na wszystkich elblążan w hali lodowiska Helena w godzinach od 12.00 do 12.30.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Mariusz Czerkawski na lodowisku Helena. Hokeista zagra w turnieju

16.03.2013

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu informuje, że w dniach 16-17.03.2013 (sobota-niedziela) na lodowisku „HELENA” odbędzie się turniej hokejowy...

Zdjęcia ilość zdjęć 40