› sport
11:08 / 24.08.2016

Turniej Czterech Trenerów - poznaj Politechnikę Warszawską

 Turniej Czterech Trenerów - poznaj Politechnikę Warszawską

10 i 11 września po raz drugi w naszym mieście rozegrany zostanie siatkarski Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Jedną z drużyn, która zaprezentuje się elbląskiej publiczności, będzie Politechnika Warszawska.

Rozgrywki PlusLigi zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że siatkarskie zespoły są już na finiszu przygotowań do nowego sezonu. Przed inauguracją ligi drużyny uczestniczą w różnego rodzaju turniejach i memoriałach, by w ten sposób jak najlepiej przygotować się do walki o mistrzostwo Polski. Formę siatkarzy przed rozpoczęciem nowego sezonu ocenią także elbląscy kibice. To właśnie na początku września w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej rozegrany zostanie Turniej Czterech Trenerów. O Puchar Prezydenta Elbląga powalczą: LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, KS Espadon Szczecin oraz AZS Politechnika Warszawska.

Zespół Politechniki Warszawskiej po raz pierwszy zagości na elbląskim turnieju. Drużyna ze stolicy to ósmy zespół ubiegłego sezonu. Politechnika to klub, który od 13 lat nieprzerwanie występuje w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej w siatkówce: najpierw w Polskiej Lidze Siatkówki, a obecnie w PlusLidze. Trenerem AZS Politechniki Warszawskiej jest Jakub Bednaruk - jeden z najbardziej charyzmatycznych szkoleniowców na boiskach PlusLigi. Drużyna ze stolicy kraju przyjedzie do Elbląga by powalczyć o główne trofeum turnieju. - W tym roku obchodzimy swoje stulecie i z tej okazji klub powrócił do herbu z początku istnienia - informuje Adrian Komorowski, oficer prasowy AZS Politechniki Warszawskiej.

- W naszym klubie przygodę z wielką siatkówką rozpoczynało kilku aktualnych reprezentantów Polski, m.in.: Karol Kłos, Rafał Buszek, Damian Wojtaszek czy Artur Szalpuk. O sile Politechniki w sezonie 2016/2017 PlusLigi stanowić mają dwaj mistrzowie świata: Paweł Zagumny i Andrzej Wrona. Dodatkowo, w składzie warszawian zagra dwóch mistrzów świata juniorów Bartosz Kwolek oraz Jędrzej Gruszczyński.

Aktualnie trwa sprzedaż biletów na Turniej Czterech Trenerów. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem strony internetowej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w zakładce rezerwacje oraz osobiście w recepcji sportowej hali w godz. 12:00-18:00. Organizatorzy przygotowali dla kibiców trzy rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Natomiast karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy). Do sprzedaży trafią także w ograniczonej liczbie karnety VIP (cena 50 zł), dzięki którym każdy kibic będzie miał możliwość oglądania wszystkich spotkań z płyty boiska. MOSiR przygotował także ofertę dla zorganizowanych grup szkolnych (minimum 10 osób plus opiekun grupy). Za jednodniowy bilet grupowy każda z osób zapłaci 3 zł. Na bilety dla grup zorganizowanych obowiązuje rezerwacja mailowa - marketing@mosir.elblag.eu, która potrwa do 7 września.

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%