› sport
14:42 / 21.08.2015

Turniej Czterech Trenerów w październiku w Elblągu

Turniej Czterech Trenerów w październiku w Elblągu

fot. LOTOS Trefl Gdańsk

LOTOS Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn zaprezentują się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego podczas dwudniowych zmagań w Turnieju Czterech Trenerów. Bilety na te wyjątkowe zawody trafią do sprzedaży już pod koniec sierpnia.

W ubiegłym sezonie LOTOS Trefl Gdańsk sięgnął po Puchar Polski, wygrywając turniej finałowy w ERGO ARENIE. Jego droga po triumf rozpoczęła się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu, gdzie gdańszczanie ograli po tie-breaku BBTS Bielsko-Biała w meczu 1/8 finału. Żółto-czarni w to szczęśliwe miejsce wrócą przed rozpoczęciem nowego sezonu, by 10 i 11 października wziąć udział w Turnieju Czterech Trenerów.

Sądzę , że elblążanie będą zadowoleni. Udało się ponownie sprowadzić zespół Lotosu Trefla Gdańsk do Centrum Sportowo Biznesowego, z czego bardzo się cieszymy -mówi Andrzej Bugajny, dyrektor CSB. Będziemy gościć cztery świetne zespoły zeszłego sezonu PlusLigi ze wspaniałymi szkoleniowcami. Jesteśmy w pełni przygotowani do organizacji tej imprezy na najwyższym poziomie. . Po spotkaniach , które miały miejsce z zarządem Lotosu Trefla Gdańsk mogę śmiało powiedzieć , iż nasz gdański partner chwali sobie współpracę z nami. Oby Elbląg wpisał się na stałe w siatkarską mapę Polski – dodaje dyrektor CSB.

Dla zespołu LOTOSU Trefla będzie to jedno z ostatnich przetarć przed startem nowych rozgrywek, w których wicemistrzowie Polski bronić będą wywalczonego Pucharu Polski i medalowej pozycji w PlusLidze, a także zadebiutują w elitarnej Lidze Mistrzów. Ich rywalami w turnieju rozgrywanym w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu będą brązowi medaliści PlusLigi i najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat w polskiej siatkówce – PGE Skra Bełchatów, a także Cerrad Czarni Radom i Indykpol AZS Olsztyn.

- Współpraca pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a elbląskim MOSiR-em cały czas się rozwija, czego najlepszym przykładem jest zaplanowany na październik Turniej Czterech Trenerów - informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Rozpoczynaliśmy od patronatu nad naszymi siatkarskimi rozgrywkami amatorskim, później był rozegrany w Elblągu meczu Pucharu Polski, a tym razem do naszego miasta zawitają aż cztery zespoły z PlusLigi. Zapowiadają się dwa dni pełne siatkarskich emocji.

Elementem łączącym te cztery drużyny są wyraziste postaci prowadzących je szkoleniowców. Trenerem LOTOSU Trefla jest Andrea Anastasi, który z reprezentacją Polski zdobył m.in. złoto i brąz Ligi Światowej, srebro Pucharu Świata oraz brąz mistrzostw Europy, a wcześniej, prowadząc drużyny narodowe Włoch i Hiszpanii, wywalczył m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich, dwa złote i srebrny medal europejskiego czempionatu i dwukrotnie triumfował w Lidze Światowej.

Na stanowisku selekcjonera polskiej kadry Anastasi zmienił Raula Lozano, który biało-czerwonych doprowadził do tytułu wicemistrzów świata. Argentyńczyk triumfował także m.in. w Klubowych Mistrzostwach Świata czy Pucharze CEV, uzbierał sześć medali włoskiej Serie A, a do Elbląga przyjedzie w roli trenera Cerradu Czarnych Radom. Opiekunem Indykpolu AZS-u Olsztyn jest z kolei wieloletni asystent i przyjaciel Anastasiego, Andrea Gardini. Włoch współpracował z trenerem LOTOSU Trefla podczas wszystkich jego sukcesów z reprezentacją Polski, a jako zawodnik wywalczył trzy tytuły mistrza świata, trzy medale Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwo Europy i sześciokrotnie triumfował w Lidze Światowej.

Stawkę znakomitych szkoleniowców, którzy w październiku pojawią się w Elblągu, uzupełnia Miguel Angel Falasca, trener PGE Skry Bełchatów, który pod okiem Anastasiego w 2007 roku sięgnął po sensacyjne mistrzostwo Europy z reprezentacją Hiszpanii i przez lata był jednym z najlepszych rozgrywających świata.

Tekst: MOSiR i CS-B
Fot.: LOTOS Trefl Gdańsk

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%