› zapowiedzi
12:23 / 02.12.2015

Turniej na urodziny Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego

Turniej na urodziny Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego

To już piąty Turniej Jednego Wiersza organizowany przez Alternatywnych i jak poprzednie ma za zadanie prezentację twórczości elblążan (i nie tylko) oraz twórczą konfrontację. Ponieważ Turniej jest organizowany w ramach urodzin Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, to nic nie jest oczywiste.

Patronem urodzin jest cyfra 6 i ona będzie tego dnia najważniejsza. Oczekujemy więc, że autorzy zaprezentują teksty własne, oryginalne, dotąd niepublikowane ani nienagradzane w innych konkursach o dowolnej tematyce. Tym razem chcemy mieć wpływ na formę. Wiersz musi mieć 6 wersów (ani więcej ani mniej) oraz ma być zaprezentowany na materiale niestandardowym - to znaczy innym niż zwykła kartka papieru. I tu zaczyna się inwencja twórcy.

W jury turnieju zasiądą Piotr Mosoń, Wojciech Boros i niespodzianka jeszcze. Będą oceniać zarówno teksty, jak i niestandardowość ich prezentacji. Tak więc do dzieła literaci, twórcy, pasjonaci. Liczymy na Waszą kreatywność i świetne teksty, a takie macie w swoich szufladach. Na pewno.

Spotykamy się 12 grudnia o 18.00 na Małej Scenie Teatru na spotkaniu z Piotrem Mosoniem w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej, o 20.00 w Krużganku Galerii EL odbędzie się Turniej Jednego Wiersza oraz koncerty i inne atrakcje.

Projekt Elbląska Scena Literacka. Sezon 16 zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.

Kamila Łyłka-Kosińska

 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%