› sport
07:34 / 10.11.2013

Turniej SQUASH (PFS) - GRANIE NIE SPANIE w Squash SCORE Elbląg

Turniej SQUASH (PFS) - GRANIE NIE SPANIE w Squash SCORE Elbląg

fot. Małgorzata Łuczak

W piątek późnym wieczorem w Elblągu odbył się drugi turniej pod patronatem Polskiej Federacji Squasha. W zawodach wzięło udział 16 graczy. Turniej odbył się na kortach squashowych Szkoły Tenisa "SCORE", mieszczących się w hali CSB przy alei Grunwaldzkiej.

Chociaż squash jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, a w Elblągu można grać dopiero od nieco ponad roku, to z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. W piątek odbył się drugi w Elblągu turniej kategorii C. W zawodach wzięło udział trzynastu graczy z Elbląga oraz trzech z Olsztyna.

Na podstawie rankingu PSF zostało rozstawionych ośmiu zawodników. Pierwsza czwórka to: Mateusz Skorek, Radosław Łuczak, Sławomir Grudziński, Bartosz Mateusiak, Elblążanie nie mieli sobie równych. Pierwsze miejsce zajął faworyt turnieju Mateusz Skorek. Drugie miejsce również nie było niespodzianką, wywalczył je Radosław Łuczak. Na trzecim miejscu stanął Sławomir Grudziński po zwycięstwie z Pawłem Szewczukiem z Olsztyna.

Pomimo później pory rozegrania finału frekwencja kibiców jak zwykle była wysoka. Każdy zawodnik miał do zagrania minimum trzy mecze. Chociaż emocji nie brakowało przy każdym z nich, to spotkanie finalistów turnieju było pokazem gry na naprawdę wysokim poziomie.

Elbląscy gracze z turnieju na turniej reprezentują coraz większe umiejętności. Wszyscy zawodnicy zbierają punkty do rankingu Polskiej Federacji Squasha. Kolejny turniej w Elblągu przewidziany jest na 6 grudnia. Organizatorzy spodziewają się równie wysokiej frekwencji wśród zawodników oraz kibiców. Serdecznie zapraszamy wszystkim miłośników sportu do wspólnej zabawy!

24
0
oceń tekst 24 głosów 100%