08:06 / 14.04.2014

Turnieje, konkursy, spotkania - Międzynarodowy Dzień Tańca

Turnieje, konkursy, spotkania - Międzynarodowy Dzień Tańca

fot. nadesłane

Międzynarodowy Dzień Tańca przypada na 29 kwietnia, ale obchody tego święta rozpoczynają się znacznie wcześniej i w różnorodnej formie. Centrum Tańca Promyk z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca przygotował różne atrakcje a w tym:

Turnieje

Jak co roku, przy święcie tańca organizowane są dwa turnieje taneczne – Turniej Tańca Bażant oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”. Bażant to turniej pokazowy, na którym po raz pierwszy zatańczą początkujący tancerze. Zaprezentują się oni w różnych stylach tanecznych – tańcu towarzyskim, nowoczesnym, współczesnym oraz ludowym. Turniej Tańca Bażant odbędzie się w sobotę 26 kwietnia, a dzień później w niedzielę 27 kwietnia, od godz. 11:00 będzie można podziwiać rywalizację najlepszych polskich par podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „Jantar”. Obie imprezy zrealizowane zostaną w CSE Światowid na sali sportowo-widowiskowej.

Konkursy

Jeszcze do 15 kwietnia można przesyłać pracę na konkursy przygotowane z myślą o Międzynarodowym Dniu Tańca. Pierwszy konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat, które mogą przygotować prace plastyczny na temat „Taniec i ja”. Drugi konkurs skierowany jest do osób pow. 15 roku życia, które wykazać się mogą zdolnościami pisarskimi i przygotować esej na temat – „Czym jest dla mnie taniec”. Szczegóły konkursu i regulamin dostępny jest na stronie internetowej - www.promyk.elblag.pl. W konkursach wygrać można karnety na zajęcia taneczne w CT Promyk oraz zaproszenia na imprezy taneczne takie jak Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Konfrontacje (18.05.2014), Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Pomosty (21.06.2014) oraz Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych (13.09.2014) w Elblągu.

Spotkania z Promykiem

Centrum Tańca Promyk przygotowało też niespodziankę dla najmłodszych miłośników tańca. - 29 kwietnia czyli w dniu kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Tańca zaprosiliśmy do siebie przedszkolaki – mówią organizatorzy – Dzieci będą mogły zwiedzić centrum, wziąć udział w zajęciach tanecznych oraz obejrzeć film dotyczący oferty Centrum Tańca Promyk.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu oraz przy wsparciu Prezydenta Elbląga.
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%