› poradnik
08:14 / 26.10.2017

Twoja inwestycja w waluty – czy to się opłaca?

Twoja inwestycja w waluty – czy to się opłaca?

Wchodząc w rynek walutowy należy liczyć się tym, że jest on bardzo zmienny i jednocześnie kapryśny. Żeby zacząć więc dobrze w nim funkcjonować i zostać inwestorem na tym – należy poznać kilka zasad, pomagających zrozumieć pewne zależności. Dopiero, gdy zostaną one dobrze opanowane – będzie można bezpiecznie zarobić.

Zależności na rynku walutowym

Inwestowanie w waluty powinno zostać potraktowane jako realny, regularny biznes – a to wymaga prawdziwego biznesplanu. Pierwszym etapem powinna więc być analiza ilości środków, które można przeznaczyć na inwestycję. Należy także pomyśleć o ryzyku – zastanowić się, jakie są słabe i silne strony tego biznesu. Wiadomo, że straty może przynieść każdy interes. Z błędnych inwestycji należy wychodzić szybko, jednocześnie podtrzymujące te dobre, co z pewnością pomoże w osiągnięciu większego zysku w przyszłości. Ważne, żeby w miarę możliwości kontrolować koszty tak, aby były niewielkie. Aby dobrze funkcjonować i utrzymywać się na rynku walutowym, należałoby także mieć stały dostęp do aktualnych i rzetelnych źródeł informacji. Mowa tutaj o mediach, czy portalach, specjalizujących się w tej dziedzinie. Warto słuchać różnych opinii i komentarzy ekspertów.. Trzeba też zapoznać się z zależnościami, siłami i pojęciami rynku walutowego, co pomoże swobodnie poruszać się w nim i przynosić wymierne zyski. Jak wiadomo, niemal każde państwo ma własną walutę. Kiedy gospodarka danego kraju nabiera tempa, automatycznie rośnie wartość waluty. Im wyżej jest notowana, tym większy może przynieść zysk. W krajach, gdzie gospodarka jest dobrze rozwinięta, sytuacja będzie bardziej stabilna. Przykładowo, na rynku walutowym można zauważyć zależność pomiędzy amerykańskim dolarem, a japońskim jenem. Im wyższe notowania ma dolar, tym słabsze wykazuje jen. Gdy na rynku pojawiają się zawirowania – jen zyskuje na wartości, gdy zaś robi się stabilniej – jego wartość maleje. Dolar zyskuje na wartości wtedy, kiedy koniunktura zaczyna się rozwijać, a im wyższe są ceny obligacji – tym wartość dolara maleje. Świadomość tego typu zależności z pewnością przyczyni się do sukcesu w inwestycjach walutowych. 

Inwestowanie własnych pieniędzy na rynku walutowym – w jaki waluty inwestować?

Inwestycja nawet najmniejszych środków może przyczynić się do zwiększenia własnego budżetu. Pieniądze można też pożyczyć od brokera, chociaż takie rozwiązanie wiąże się z większym ryzykiem. Broker nie pożyczy pieniędzy, jeśli nie będzie miał odpowiedniego zabezpieczenia, czyli depozytu zabezpieczającego, w postaci pozostawionej u niego kaucji na wypadek pokrycia ewentualnych strat. W co inwestować? W 2017 roku inwestorzy walutowi polecają sprzedawać dolary australijskie, a kupować amerykańskie. Ma to związek ze słabym wzrost gospodarczym, brakiem odbicia inwestycji w biznesie, spadającą produkcją i spadkiem poziomu konsumpcji oraz produkcji przemysłowej w Australii. Z kolei podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych korzystnie wpływają na kurs wymiany. Warto też zaznaczyć, że ryzyko inwestowania w obce waluty, w przypadku spadku wartości np. złotówki – w dolarach będzie mniejsze. Przy tego typu inwestycjach trzeba sobie uświadomić, że nie jest to sposób na łatwe i szybkie wzbogacanie. Należy cały czas obserwować rynek walutowy, na przykład przy pomocy dobrych e-kantorów i być cierpliwym. Kantoronline.pl na bieżąco aktualizuje ceny walut i z pewnością można mu zaufać, gdyż jako jeden z pierwszych, internetowych kantorów w Polsce, ma stałą, ugruntowaną pozycję.

Dzięki nieustannej obserwacji rynku walutowego oraz stałemu monitorowaniu kursów, można myśleć o długofalowej inwestycji, przynoszącej zyski. Kilka interesujących danych na temat rynku inwestycji można przeczytać w artykule "Polski eksport rośnie pomimo ryzyka walutowego".

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%