› inwestycje drogowe
09:40 / 27.08.2015

Tymczasowe rondo na ul. Żuławskiej pozostanie na stałe?

Tymczasowe rondo na ul. Żuławskiej pozostanie na stałe?

fot. Bartłomiej Ryś

Wiadukt w ciągu ulicy Nowodworskiej od dawna wymagał remontu. Miasto jednak dopiero w tym roku zdecydowało się go zrealizować. W związku z tym była konieczność całkowitego zamknięcia obiektu. Spowodowało to problemy z wyjazdem z ulicy Żuławskiej, którędy został poprowadzony objazd. Władze miasta, w celu usprawnienia ruchu, zdecydowały się utworzyć tymczasowe rondo.

Obiekt został zamknięty w marcu. Remont odbył się w tym roku, ponieważ wcześniej w budżecie miasta nie było wystarczających środków na ten cel. W ramach przeprowadzonych prac przebudowano cztery uszkodzone podpory, wymieniono dylatację oraz nawierzchnię. Koszt inwestycji przeprowadzonej przez firmę Mosty Kujawy z okolic Włocławka wyniósł ponad 1,9 mln zł.

Remont wiaduktu spowodował, że na trasie objazdu tworzyły się korki. Wyjazd z ulicy Żuławskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z mostem kardynała Wyszyńskiego był utrudniony. W związku z tym podjęto decyzję o utworzeniu tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Żuławską.


Na okres najbliższych trzech miesięcy wytyczone zostanie tymczasowe rondo (utworzą je plastikowe, biało-czerwone, elementy tzw. jersey’e). Takie rozwiązanie powinno zwiększyć płynność ruchu i umożliwić łatwiejszy wyjazd pojazdów z ulicy Żuławskiej

- informował na początku maja urząd miasta.

Okres, na który zostało utworzone tymczasowe rondo upłynął. Remont wiaduktu już został zakończony. Rondo nie zostało jednak rozebrane. Widać, że jest ono dużym ułatwieniem dla kierowców wyjeżdżających z ulicy Żuławskiej.

- Moim zdaniem rondo w tym miejscu powinno zostać. Znacznie ułatwia wyjazd i przynajmniej skrzyżowanie się tak nie blokuje. Jest to świetny pomysł - przyznaje w rozmowie z nami jeden z kierowców.


Uważam, że rondo na skrzyżowaniu z ul. Żuławską jest dobrym pomysłem. Jak nie tymczasowe to może Miasto zdecyduje się na realizację stałego? Ułatwia to wyjazd osobom, które pracują w tych okolicach

- dodaje pracownik jednej z firm, znajdujących się na ul. Żuławskiej.

Czy Miasto zamierza rozebrać rondo? Czy może podejmie decyzje o pozostawieniu go na dłuższy czas?


 W związku z remontem mostu w ciągu Trasy Unii Europejskiej miasto podjęło decyzję o pozostawieniu ronda na czas trwania prac. Niestety nie potrafię teraz odpowiedzieć czy pozostanie na stałe

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta.

Co sądzicie o pomyśle pozostawienia ronda w tym miejscu? Czy rzeczywiście jest sporym ułatwieniem dla kierowców? Zapraszamy do dyskusji.

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%