› poradnik
12:21 / 13.12.2016

Ubezpieczenie na życie pomoże ochronić cię od niespodziewanych zdarzeń.

Ubezpieczenie na życie pomoże ochronić cię od niespodziewanych zdarzeń.

Ubezpieczenie na życie jest gwarancją bezpiecznej przyszłości twoich bliskich. Po twojej śmierci wypłacone przez ubezpieczyciela pieniądze pozwolą rodzinie spłacić zobowiązania finansowe oraz utrzymać dotychczasowy poziom życia. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki może być zakres takiej polisy i na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczyciela, przeczytaj nasze wskazówki.

Podstawowe ubezpieczenie na życie zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. W takich okolicznościach jej bliscy otrzymują odszkodowanie, które pozwoli im na spłatę zobowiązań finansowych oraz pokrycie kosztów codziennego życia.

Dodatkowe środki okażą się szczególnie istotne, jeśli do spłaty pozostał wysoki kredyt hipoteczny, dzieci są w trakcie edukacji, a osoba ubezpieczona była jedynym żywicielem rodziny - w takich przypadkach ubezpieczenie na życie okazuje się bardzo przydatne.

Choć żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować utraty najbliższej osoby, wypłacone przez ubezpieczyciela środki uczynią finansową przyszłość bezpieczniejszą i stabilniejszą.

Co jednak w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku wypadku stanie się inwalidą lub zapadnie na jedną z groźnych chorób cywilizacyjnych? Niestety, posiadając podstawowe ubezpieczenie na życie, nie możesz liczyć na wypłatę odszkodowania. Aby zwiększyć zakres ochrony ubezpieczeniowej i zapewnić sobie kompleksowe wsparcie również w przypadku utraty zdrowia, warto wykupić dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, chroniące zdrowie.

Kompleksowa ochrona zdrowia

Dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe zapewnią ci wypłatę odszkodowania również wtedy, gdy:

  • na skutek wypadku doznałeś urazów, które wymagają hospitalizacji i/lub rehabilitacji;
  • w wyniku swojego stanu zdrowia nie jesteś zdolny do pracy;
  • zachorujesz na jedną z groźnych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, nowotwór, zawał serca czy udar.

Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe środki finansowe będą ogromnym wsparciem dla rodziny, która boryka się z poważną chorobą któregoś z domowników. Zwłaszcza, jeśli na skutek zdarzenia twoje możliwości do pracy stały się ograniczone lub wręcz niemożliwe. Pieniądze z odszkodowania pozwolą na sfinansowanie rehabilitacji, konsultacji lekarskich, zabiegów medycznych czy kosztownych leków. Umożliwią także utrzymanie dotychczasowego poziomu życia rodziny bez konieczności pożyczania pieniędzy od znajomych czy instytucji finansowych.

Pamiętaj o wyłączeniach

Wyłączenia odpowiedzialności, zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń (OWU) to sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych zaznacza, że nie wypłaci odszkodowania w przypadku śmierci w wyniku:

  • wojny lub stanu wojennego;
  • aktów terroryzmu;
  • udziału w rozruchach i zamieszkach;
  • samobójstwa w pierwszych 2 latach polisy.

Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pieniędzy także wtedy, gdy osoba ubezpieczona zataiła przed nim szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia, chorób czy przyjmowanych leków. Może to być np. brak informacji na temat palenia papierosów (mającego np. związek z późniejszym rakiem płuc).

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%