› bieżące
08:13 / 19.04.2013

Uczennica klasy mundurowej na Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie

Uczennica klasy mundurowej na Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie

Katarzyna Dzierżanowska 12 kwietnia wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej w Szczytnie. Zmagania przeznaczone są dla uczniów klas mundurowych szkół średnich. Nagrodą główną jest indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W roku szkolnym 2012/2013 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie po raz czwarty zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Policyjną. Olimpiada odbywała się w trzech etapach, a jej zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane ze służbą w Policji oraz wiedzą o świecie współczesnym. Z powiatu elbląskiego do pierwszego etapu przystąpiły trzy uczennice klasy IVc Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu; Kamila Paszczyk, Paulina Laszuk oraz Katarzyna Dzierżanowska.

W etapie tym zadaniem uczestników było napisanie pracy na zadany przez organizatorów temat. Wszystkie trzy uczestniczki zakwalifikowały się do drugiego etapu. Tutaj z kolei ich zadaniem było przejście przez niezmiernie wymagający, komputerowy test wiedzy. Wynik testu decydował o zakwalifikowaniu się do kolejnego, centralnego etapu Olimpiady. Wszystkie uczestniczki uzyskały bardzo dobre wyniki, niestety tylko jedna z nich – Katarzyna Dzierżanowska zakwalifikowała się do trzeciego etapu. Pozostałym uczestniczkom do szczęścia zabrakło jeden i dwa punkty. Centralny etap Olimpiady Policyjnej odbył się 12 kwietnia 2013r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wzięło w nim udział 30 uczestników z całej Polski.

Zadaniem finalistów było w pierwszej kolejności zdobycie jak największej ilości punktów w czterech konkurencjach sportowych; rzucie piłka lekarską, skoku dosiężnym, biegu łączonym oraz biegu wahadłowym 20x10m. Po wyczerpującym teście sprawnościowym, uczestnicy musieli jeszcze zmierzyć się z komisją na ustnym egzaminie z wiedzy o pracy w Policji oraz wiedzy o świecie współczesnym. Główną nagrodą dla 15 najlepszych finalistów były indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Niestety, uczestniczce z Elbląga nie udało się zdobyć indeksu, do domu wróciła jednak z nagrodami rzeczowymi oraz bogatsza o nowe doświadczenia z wyjazdu do Szczytna.

Krzysztof Nowacki
KMP Elbląg

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%