› bieżące
15:33 / 04.03.2014

Uczniowie I LO popłyną znów w rejs Pogorią

Uczniowie I LO popłyną znów w rejs Pogorią

fot. zeglujmyrazem.pl

W piątek 7.03.2014 r. uczniowie i nauczyciele I LO wyruszą do Włoch, aby już po raz trzeci popłynąć w rejs na pokładzie legendarnego żaglowca „POGORIA”. Elbląska załoga przez tydzień zasmakuje życia na żaglowcu pełniąc wszystkie obowiązki związane z obsługą statku.

W swojej podróży odwiedzi wiele pięknych i ciekawych miejsc, zawijając do znanych portów Morza Liguryjskiego. W poprzednich rejsach „POGORIA” z elbląską banderą pod salingiem odwiedzała Livorno, Portofino, Elbę, San Remo, Monte Carlo, Niceę i Calvi na Korsyce.

I LO w Elblągu od wielu lat zajmuje się edukacją żeglarską młodzieży. Przy szkole został powołany Uczniowski Klub Sportowy „HORYZONT” , który organizuje rejsy, szkolenia i kultywuje tradycje morskie. Młodzież bierze udział w rejsach po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Pojezierzu Iławskim i Zalewie Wiślanym, a także poznaje tajniki sztuki żeglarskiej pływając i zajmując się dwoma szkolnymi jachtami.

W działalność klubu zaangażowani są rodzice, absolwenci szkoły i sympatycy, którzy w tym roku uzupełniają załogę rejsu „POGORIĄ”. „Gdy wrócimy opowiemy Wam…” 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%