› bieżące
06:37 / 28.07.2014

Uczniowie II Liceum będą mieli nowe boisko sportowe

Uczniowie II Liceum będą mieli nowe boisko sportowe

fot. Artur Garwoła

Kiedy 1 września br. zabrzmi pierwszy dzwonek, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu w końcu mogą cieszyć się boiskiem z prawdziwego zdarzenia. Obiekt oddany został do użytku 16.06 bieżącego roku. Jednak potrzebne były jeszcze dodatkowe prace na budowlane.

Do ogłoszonego przetargu na wykonanie boiska stanęło osiem firm. Najlepszą okazała się Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna i to jej miasto udzieliło zamówienia. Niecałe dwa miesiące temu rozpoczęły się prace remontowe na tym obiekcie. Boisko ma być również zadaszone. Zamówienie obejmowało rozbiórkę istniejącego budynku parterowego położonego obok istniejącego boiska, rozbiórkę nawierzchni z płyt betonowych i płytek chodnikowych przy boisku.

Wykonawca również musiał wykonać rozbiórkę opaski betonowej, przebudowę istniejącego boiska asfaltowego na boisko o nawierzchni z poliuretanu do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną oraz tenisa o wymiarach 40,7 m x 24,1 m oraz o powierzchni 976,87 m kw. W zamówieniu uwzględnione było również wykonanie fundamentów pod zadaszenie boiska, demontaż istniejącego i wykonanie nowego ogrodzenia, odwodnienie powierzchni boiska, wykonanie wokół obiektu chodników, schodów terenowych oraz trawnika. Również miał zamontować ławki oraz kosze na śmieci.

W poniedziałek (16.06) obiekt został oddany do użytku. Jednak, jak się okazuje to nie koniec prac na tym boisku. W BIP-ie pojawiło się ogłoszenie o udzieleniu zamówienia firmie Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna. Zamówienie to polega na wykonaniu robót dodatkowych na obiekcie przy II Liceum Ogólnokształcącym. Zakres zamówienia obejmuje roboty rozbiórkowe konstrukcji muru oporowego oraz wykonanie nowego muru oporowego biegnącego wzdłuż dłuższej linii boiska. Koszt wybranej oferty to 10 701 zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%