› rozwój i edukacja
15:35 / 20.02.2013

Uczniowie jak na placu boju. Za nami międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej

Uczniowie jak na placu boju. Za nami międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej

W dwóch salach Urzędu Miejskiego odbył się 18 lutego międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej. W sali sesyjnej uczniowie sprawdzali swoje wiadomości, rozwiązując test pisemny, natomiast sala 300 była miejscem, gdzie uczestnicy mogli zaprezentować praktyczne sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Część praktyczna była niezwykle widowiskowa. Uczniowie z namalowanymi ranami, leżąc na kocach udawali poszkodowanych. Pomocy udzielali im ich koledzy biorący udział w Olimpiadzie. Zmaganiom uczniów przypatrywali się ratownicy ze Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej.

Po zsumowaniu wyników z części praktycznej i teoretycznej zwycięzcą okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących (I LO), drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, a trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Technicznych.

Głównymi organizatorami tego etapu Olimpiady byli:

1. Urząd Miejski w Elblągu, Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych; 2. Komenda Miejska Policji w Elblągu; 3. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

przy współudziale Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%