› bieżące
06:21 / 24.09.2013

Uczniowie na budowie czyli remont w Gimnazjum nr 9

Uczniowie na budowie czyli remont w Gimnazjum nr 9

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Choć nadal trwają tu prace remontowe, to uczniowie Gimnazjum nr 9 już rozpoczęli naukę w szkole. Zaczęli swój rok szkolny o tydzień później niż pozostali elbląscy uczniowie. Prace budowlane w budynku gimnazjum potrwają prawdopodobnie jeszcze do października br.

Remont Gimnazjum nr 9 przy ulicy Browarnej miał się zacząć jeszcze na wiosnę, kiedy trwał rok szkolny. Jednak przeciągający się przetarg spowodował, że dopiero po ostatnim przedwakacyjnym szkolnym gwizdkiem robotnicy mogli wejść na teren szkoły i rozpocząć prace remontowe. Przedmiotem remontu była: przebudowa instalacji elektrycznej, wykonanie ocieplenia ścian, dachu, wymiana drzwi i okien, zmodernizowanie centralnego systemu ogrzewania.

Warto podkreślić, że remont tego gimnazjum to kolejna inwestycja w ostatnich latach. Jesienią zeszłego roku oddano tam do użytku nową halę sportową, z której oprócz uczniów korzystają siatkarki II-ligowego Orła Elbląg czy uczestnicy Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez MOSiR Elbląg.

Za prace budowlane odpowiedzialna jest firma E&S która wykonuje termomodernizację budynku.

- Planowany termin zakończenia całego procesu termomodernizacji to 15 październik br. Do tego czasu musimy zakończyć wszelkie prace. Nieprawdą jest informacja, że zobowiązaliśmy się skończyć remont przed pierwszym dzwonkiem. Na chwilę obecną mamy drobne opóźnienie w związku z wymianą okien, ale z pewnością i ten etap prac zakończymy przed 2 września – wyjaśniał nam Edward Skurewicz z firmy E&S.

No i nie udało się dotrzymać terminu. Uczniowie do swojej szkoły udali się tydzień później, ciesząc się z przedłużonych wakacji. Jednak nawet teraz na terenie Gimnazjum nr 9 nadal trwają prace remontowe. Dwa piętra są ciągle niedostępne dla uczniów i nauczycieli.

- Firma podpisała aneks do umowy i do 15 października powinna zakończyć wszystkie prace. W tej chwili wyremontowana jest trzecia i druga kondygnacja, a prace prowadzone są poniżej, tj. na pierwszym piętrze i parterze – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta miasta. - Uczniowie uczą się na wyremontowanych poziomach. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów – do szkoły wchodzą przez nową salę gimnastyczną tak, aby nie mieć bezpośredniej styczności z terenem budowy.

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Powiązane artykuły

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. Wakacyjne remonty elbląskich gimnazjów

16.07.2013

Kiedy uczniowie odpoczywają i przebywają na letnich wyjazdach, pracownicy firm budowlanych i remontowych pilne starają się, zgodnie z terminem ukończyć zlecone im...

Szkoła bez okien nie może funkcjonować. Termomodernizacja Gimnazjum nr 9 trwa

22.08.2013 komentarzy 1

Już za 11 dni w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Zanim uczniowie Gimnazjum nr 9 usiądą w swoich ławkach, firma E&S która wykonuje termomodernizację...