› rozwój i edukacja
13:03 / 04.03.2013

Uczniowie o Powstaniu Styczniowym. Finał projektu Gloria victis 19 - 20 marca

Uczniowie o Powstaniu Styczniowym. Finał projektu Gloria victis 19 - 20 marca

Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu, II Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenie Jagiellończyk, z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego, realizuje wspólny projekt pn. „Gloria victis”. Punktem finalnym będzie debata oksfordzka i gra miejska z udziałem gimnazjalistów.

150. rocznica Powstania Styczniowego spowodowała, że w całej Polsce planuje się szereg wydarzeń nawiązujących tematyką do tego zrywu narodowego. Również Elbląg nie pozostaje dłużny historii, realizując edukacyjny projekt „Gloria victis”, którego jednym z założeń jest ukazać ocenę powstania styczniowego dla rozwoju nowoczesnego narodu polskiego i jakie miało ono znaczenie na dalsze losy Polski.

Finał projektu już wkrótce 19 marca o godz. 11 w auli II Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się debata oksfordzka "Chwała czy hańba zwyciężonym". Udział w niej wezmą zespoły z 5 elbląskich liceów ogólnokształcących. Z kolei 20 marca, o godz.12 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu odbędzie gra dydaktyczna dla gimnazjów. Zgłosiło się 10 zespołów z Elbląga i okolic.

Projekt Gloria victis został umieszczony na oficjalnej stronie Prezydenta RP w kalendarium obchodów 150. rocznicy powstania www.prezydent.pl/rocznica-powstania-styczniowego/planowane-uroczystosci/art,96.html

Projekt uzyskał finansowe wsparcie Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Patronat medialny nad projektem Gloria victis objął serwis internetowy elblag.net.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%