› dzieci i rodzina
08:38 / 01.10.2015

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych działają!

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych działają!

W działaniach związanych z Projektem Bezpieczny El-Przedszkolak, realizowanym w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg", wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Grottgera 71 w Elblągu.

Młodzież, działająca aktywnie w Szkolnym Kole PCK, wraz z opiekunką – mgr Jolantą Lewandowską, 29 września udała się do Przedszkola Nr 4 przy ulicy Szczecińskiej w Elblągu, by przeszkolić dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie przedstawili interaktywne scenki i na ich przykładzie uczyli dzieci, w jaki sposób zapamiętać numery alarmowe, wezwać pogotowie czy inne służby oraz jak sprawdzić przytomność osoby potrzebującej pomocy.

Ćwiczenia praktyczne prowadzone były z użyciem fantomów, dzieci uczyły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz układania nieprzytomnego w pozycji bocznej, prostego opatrywania ran, itp. Zajęcia spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony przedszkolaków- Biedroneczek, Myszek, Krasnoludków i Jeżyków. Mali ratownicy podchodzili z dużym zaangażowaniem do wykonywanych ćwiczeń. Dzięki znajomości numerów alarmowych, wiedzą, jak wezwać pomoc i co należy robić, czekając na służby ratownicze.

Anna Pietrzak

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%