› bieżące
12:00 / 19.04.2015

Uczniowie ZSTH poznawali tajniki pracy policyjnych techników

Uczniowie ZSTH poznawali tajniki pracy policyjnych techników

fot. Nadesłane

Technik kryminalistyki to policyjna specjalizacja, z którą zaznajamiali się uczniowie  kierunku Fototechnik z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu. Grupa uczniów odwiedziła komendę policji, a technicy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia.

Pokazano sprzęt, na jakim pracują obecnie technicy kryminalistyki oraz ten, na jakim pracowano kiedyś. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w ujawnianiu śladów oraz ich zabezpieczaniu również metodą fotografowania.

- Przygotowaliśmy na tę wizytę pomieszczenie do pracy w świetle uv, pokazaliśmy uczniom także jak ujawnia się ślady na powierzchniach płaskich np. w tzw. świetle kątowym  - mówi asp. szt. Arkadiusz Kieca. – Nie była to dla nas zwykła szkolna wycieczka, ponieważ młodzież ta uczy się o fotografii w szkole, na zajęciach, więc był to wymagający odbiorca, z którym możemy bardziej zagłębić się w wybrane zagadnienia.

Uczniowie na koniec zwiedzili komendę, obejrzeli m.in. stanowisko pracy oficera dyżurnego jednostki.

- Prowadzenie zajęć w szkole to jedna forma a pokazanie na żywo jak wygląda zastosowanie tej wiedzy to drugie – mówił w trakcie spotkania z technikami Wojciech Sójka, nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku Fototechnik w  ZSTH w Elblągu. – Myślę, że to nie ostatnie takie zajęcia, bo nasza młodzież wiele skorzystała na tym spotkaniu.

asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 3