15:20 / 03.12.2012

Udany weekend tancerzy EKT Jantar: Podium mistrzostw województwa zdominowane

W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Okręgu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, w których startowały pary EKT Jantar. W jednej z kategorii - powyżej 15 lat w stylu standardowym, elblążanie wywalczyli wszystkie miejsca na podium, zdobywając złoto, srebro i brąz.

Pierwszego grudnia, w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Warmińsko – Mazurskiego, w których udział wzięła liczna reprezentacja z naszego miasta. Bardzo dobrze zaprezentowały się najstarsze pary z Elbląga: Zacharewicz Michał i Czyżyk Katarzyna, Szkutnik Bartłomiej i Brychcy Agata, Czyżyk Mateusz i Pilipczuk Marta, które kolejno zdobyły złoty, srebrny i brązowy medal. Pozostali elbląscy tancerze wypadli równie dobrze.

Zagaja Kordian, Sosik Adrianna – miejsce 4

Obok Mistrzostw, w Olsztynie, w tym samym dniu, został rozegrany również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego MUZA. Kraiński Grzegorz i Jankowska Agnieszka z zawodów wrócili z wyższą klasę C w Kombinacji 8 T.

Warda Maciej Konopko Natalia – miejsce 4

W niedzielę, 2 grudnia, w Tczewie rozegrał się Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki. Na turnieju bardzo ładnie wypadła najmłodsza elbląska para Bloch Bartosz i Wieteska Julia, która wytańczyła 3 miejsce w kategorii wiekowej: 8-9, klasie E, tańcząc kombinacje 6 tańców.

Autor: Zyta Wrzos